Kripto Para

Ripple Nasıl Satın Alınır, Ripple Nereden Alınabilir ?

0
ripple alma yolları
ripple nedir, nasıl alınır

Bu makalemizde son ayların popüler kripto para birimlerinden biri olan Ripple hakkında bilgiler vereceğiz. Son zamanlardan Ripple almak istiyorum ama nasıl alacağımı bilmiyorum ya da Ripple nasıl alınır gibi sorular gelmekte. Biz de bu sorulara bu yazımız içerisinde cevap vermeye çalışacağız.

Satoshi Nakamoto adlı bir kişinin ya da grubun Bitcoin denilen coin cinsini yaratmasından sonra birçok altcoin denilen cinsleri türemeye başladı. Bu türeyen elektronik paralar konusunda da borsanın nasıl ve ne şekilde tepki vereceği merak konusuydu. Çünkü bu coin’ler ortadan bankalar ve türevleri gibi birçok para alışverişi gerçekleştiren aracı kurumları ortadan kaldırma tehlikesinin bulunduğu söylenmekteydi.

Söylentiler olmadı ve Bitcoin’in dolar karşısında değerinin artmasından itibaren kendisinden türeyen altcoin’lerin çıkması hem zorunlu bir hal aldı, hem de doğal bir durum olarak ortaya kondu. Bununla birlikte; Dogecoin, Etherium, Litecoin, Ripple gibi birçok altcoin meydana çıktı. Bitcoin ile birlikte bu altcoin’lerin türemesi de “Bu altcoinleri nereden ve nasıl alıp satabilirim?” sorusunu doğurdu. Bu soruya tek bir cevabın verilmesi zor olsa da borsayla, özellikle elektronik paralarla ilgilenen kişiler tarafından genel kabul görmüş metotları ele almak yerinde olacaktır.

Türk Borsa Siteleri

Bitcoin’in ilk dönemlerinde böyle bir şey söz konusu olmasa dahi şimdilerde hem Bitcoin, hem de altcoin’lerin alımını ve satımını yapmak, coin’ler üzerinden alışveriş gerçekleştirmek oldukça kolay bir hal almış durumda. Öncelikle elektronik para borsasına giriş yapmak isteyen birisi ele alındığında, bu kişinin öncelikle neyin ne olduğunu anlamak için borsaya düşük miktarda giriş yapacaktır.

Ripple ise yeni giriş yapacaklara dolar karşısındaki değeriyle göz kırpmaktadır. Yeni giriş yapacak birisi Ripple almaya karar vermişse bunun için yapması gereken şey bir dijital para cüzdanı oluşturmaktır. Ancak dijital cüzdanı oluştururken dikkat edilmesi gerekilen en önemli nokta online bir dijital cüzdan oluşturuluyor ise dijital cüzdan oluşturulan web adresinin güvenilir olup olmadığını sorgulama, internette söz konusu siteyle ilgili olumlu-olumsuz yorumlara göz atmaktır.

Türkiye’de bir çok kripto para borsası bulunmaktadır. Bunlardan en çok bilinenleri Paribu ve BtcTurk olarak gösterilebilir. Bunun dışında Türkiye’den en çok kullanılan yabancı kripto para borsası ise Binance’dır. Hem işlem hacmi bakımından hem de işlem yapılabilir ürünler bakımından dünyanın en büyük kripto para borsası olarak bilinen Binance’de ripple alım satım işlemi yapılabilir. Son 1-2 yıldır Türkiye’de kurulmuş olan borsalarda da ripple işleme açılmıştır. Yani şuan Paribu’dan hesap açıp rahatlıkla ripple alım işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

Türk Borsa Sitelerinden Ripple Alımı Nasıl Yapılır ?

Türkiye’de örneğin Paribu üzerinden Ripple almak istiyorsanız, öncelikle site üzerinde bir üyelik oluşturmalısınız. Paribu’da açmış olduğunuz üyeliğe TL olarak fonlama yapabilir ya da bitcoin transferi gerçekleştirebilirsiniz. Eğer TL olarak gönderim sağlarsanız basit bir şekilde ripple alım kısmına gelip ripple işlem borsasını görüntüleyebilirsiniz. Bu kısımda Ripple almak isteyen ve elindeki rippleleri satmak isteyen yatırımcıların fiyatlarını görürsünüz. Bu fiyatlar doğrultusunda piyasa fiyatından veya sizin belirlediğiniz fiyat doğrultusunda ripple alım emrinizi girebilirsiniz.

Offline bir dijital cüzdan oluşturulduğu takdirde risk minimuma inecektir. Dijital cüzdan oluşturulmadan da Bitcoin borsa sitelerinin üyelerine sunduğu cüzdanlar kullanılabilir. Bu cüzdanlar sayesinde kredi kartı bilgileriyle Ripple ya da bilimum altcoin alabilmek mümkün bir hal almaktadır. Yine de borsa sitelerinin üyelerine sunduğu bir hizmet olan dijital cüzdan yerine kişinin borsa sitesinin kapanma ihtimaline karşın kendi dijital cüzdanını oluşturması daha sağlıklı olacaktır.

Starbucks’da Nasıl Sipariş Verilir ? Starbucks İçecek Fiyatları ve Kültürü

Previous article

İnternetten Alışveriş Yapamıyorum, Online Alışveriş Mantıklı mı ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Kripto Para