Hayata Dair

Para Hakkında Düşüncelerinize Yön Verecek 4 Yöntem

0
Para Hakkında Düşüncelerinize Yön Verecek 4 Yöntem

Garip bir çağ içerisinde bulunduğumuz için başarıya ulaşmak konusunda sizi motive edecek birçok program ve önerilerle karşılaşmanız mümkündür. Bu önerilerin bazıları sizi gerçekten başarıya ulaştıracak güçte olsalarda bazıları hiçbir etki yaratmayarak ufak ufak sizden uzaklaşmaktadır. Bu metodlardan bazıları gerçekleşme konusunda size çok fazla umut verse de bazıları masal gibi gelecek ve olacağına inanmadığınızdan dolayı hiçbir etki yaratmayacaktır. Her durumda aynı şekilde işlemeyeceklerdir.

Bu yazımızda gerçek ve gerçek olmayanı birbirinden ayırt etmenize yarayacak birçok önerileri size sunacağız. Nasıl çalışırsanız çalışın ister part – time olsun ister tam zamanlı olsun maddeler halinde vereceğimiz 4 kural paraya yönelik olan davranışlarınızda köklü bir değişiklik yaratacaktır. Para Hakkında Düşüncelerinize Yön Verecek 4 Yöntem adlı makaleyi dikkatli bir şekilde okuduğunuz durumlarda hayatınızda birçok şeyi doğru kararlar neticesinde yönlendirebilirsiniz.

Para Biriktirmenin Zamanı Yoktur!

Etrafınızda bulunan çok yakın bir dostunuz 25 yaşına kadar para biriktirmeye başladıysa bunda yadırganacak olan nedir? Unutmamalısınız ki para biriktirmenin yaşı yoktur. Para biriktirmenin yaşı olmadığı gibi çok ertelediğiniz durumlarda geç kalmış olabilirsiniz. Eğer ipin ucunu baştan kaçırırsanız parasal özgürlükleriniz de elinizden bir ip misali kaçıp gidecektir. Para biriktirmek için en doğru zaman herhangi bir sorumluluğunuz olmadığı zamandır. Bu genellikle evlilik öncesi olarak nitelendirilebilir. Erkenden para biriktirmek konusuna başladığınız zaman ileride acil ihtiyaçlarınız olduğunda herhangi bir zamanı beklemeden yapmanıza olanak sağlayacaktır. Kısacası para biriktirmek için zaman beklemeyin!

Kiralamadan Satın Almayı Deneyin

Kiralamak size tamamen zaman ve para kaybettirecektir. Bir şeyi satın almak varken neden kiralayasınız ki? Bu durumda satın almak için biriktirebileceğiniz parayı da kaybetmiş olacaksınız. Para biriktirmek için ne yapmalıyım? diye düşündüğünüzde ilk olarak buna dikkat edin. Örnek vermek gerekirse ev satın almak için çok büyük harcamalar yapmanız gerekecektir. Kiralama mantığı elinizde bulunan sıcak paranın değerini kaybetmesine sebep olmaktadır. Bu parayı farklı yollar ile yatırım yaparak değerlendirme imkanınız bulunduğunu kesinlikle unutmamalısınız. Kiralama işlemi gerçekleştirdiğiniz durumda elinizde bulunan para gidecek ve yatırım yapmak gibi birçok fırsatı da göz ardı etmek zorunda kalacaksınız.

Para Biriktirecek Kadar Para Kazanmıyorum Mantığından Uzak Durun

Ülkemizin genel ekonomisi sebebiyle birçok insan ağır borç yüklerinin altına girmiş durumdadır. Vatanın her toprağında bir üniversite olduğu için mezun veren bölümlerinde herhangi bir değeri kalmamış durumdadır. Üniversiteden mezun olan yeni öğrenci bile hayata atılırken üzerinde KYK kredi borcu gibi bir yük ile hayata atılmak konusunda sıkıntılı dönemler geçiriyor. Üstüne üstlük bu sebeple bankalar ile sorun yaşayarak olay kara listeye girme noktasına kadar gidiyor. Bu kadar kötü olaya rağmen bahane üretmeyi bırakarak para biriktirmeye başlamanız gerekiyor. Para biriktirmenin miktarı olmaz. Günlük olarak belirlediğiniz bir miktarı kenara attığınız durumlarda geleceğe dair ufakta olsa bir yatırım yapmış olursunuz.

Yatırım Konusunda Bilgili Olun ve Paranızın Her Zaman Tam Karşılığını Alın

Bazı yerlerde yiyeceğiniz 10 liralık yemek başka bir yerde yiyeceğiniz 20 liralık yemeğe göre daha doyurucu ve lezzetli olabiliyor. Alternatif maliyet nedir sorusunun cevabını tam olarak burada alıyoruz. Elinizde bulunan paranın değerini bilerek mutlaka her zaman en iyi faydayı almak için çabalamalısınız. Yatırım konusuna gelindiğinde ise bir şeyler başarmak için bilgi sahibi olmanıza gerek yoktur. Üstüne üstlük üniversite diplomasına da gerek yoktur. İnternet üzerinde yapacağınız kısa araştırmalar neticesinde yatırım yapmak konusunda okuyan bir insandan daha fazla bilgi edinebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey bu konuda istekli olmak ve planlı ilerlemektir. Yatırım konusunda temel bilgileri öğrenmek bir şeyler başarmak için attığınzı ilk adım olacaktır. Bu adımın sonucunda kazançlar elde etmeye başlayacak kendi ekonominizi kendiniz yöneteceksiniz.

Öğrenciler Kredi Alabilir mi? Çalışmayan Öğrenci Nasıl Kredi Alır

Previous article

50/30/20 Yöntemi İle Tasarrufları Yönetmek Nasıl Olur?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Hayata Dair