GüncelHayata DairYatırım

Düşük Bütçe ile İş Kurmak, Düşük Bütçeyle Yapabileceğiniz 5 İş Fikri

0
düşük bütçeyle yapılabilecek 5 yeni iş fikri
düşük bütçeyle yapılabilecek 5 yeni iş fikri

Düşük bütçe ile iş kurmak, ilk etapta bakıldığında her ne kadar zor ve pek fazla maddi getirisi olmayan bir durum gibi gözükse de dünyada kazanç örnekleri pek çoktur.

Düşük Bütçe ile Yapılabilecek İş Fikirleri

Dünyadaki örneklerine bakıldığında ise hali hazırda birçok önemli iş insanının, iş kurarken ilk etapta çok küçük adımlar attığını ve ellerinde düşük bütçeler olduğunu görürüz.

Özellikle çağımız teknoloji çağı olduğu için artık herkesin elinde olan interneti kullanarak düşük bütçeli işler listesine pek çok madde ekleyebiliriz. Aşağıda düşük bütçe ile yapılabilecek işler sıralanmıştır.

E- Ticaret Sitesi Kurmak

Hem dünyada hem ülkemizde örneği çok olan bu iş aslında sabır isteyen bir iştir. Teknolojinin de gelişmesiyle artık mağazalar internet üzerinde yer almaya başladı ve insanlar pandemi sürecinde internet mağazalarını daha çok tercih etmeye başladı. Şunu söylemek doğru olacaktır ki bir e-ticaret sitesi kurmak ve satışa başlamak özveri ve zaman isteyen bir iştir.

Müşteriler bulmak, onlarla bağlantıya geçmek hem iletişim becerisi hem de sabır ve zaman ister. Ayrıca zevkli bir iş olduğunu söylemek mümkündür. Çünkü istediğiniz şeyin ticaretini yapabilirsiniz ve kendi işinizin patronu olmak size özgürlük de katar. Bir e-ticaret sitesi kurmanın yanında bunu Instagram üzerinden de yapmak mümkündür. Tek yapılması gereken bir iş sayfası açmak ve müşterilerle bu sayfayı buluşturmaktır.

Evcil Hayvan Bakıcısı Olmak

Yine günümüzde çok popüler olan işlerden biri de evcil hayvan bakıcılığı yapmaktır. Bu iş için çok büyük sermayelere gerek olmadığı gibi hayvanları sevmek ve onlarla iyi anlaşmak yeterli olacaktır.

Özellikle evlerinde tek yaşayan ve evcil hayvanlarını evinde tek bırakmak istemeyen bireyler için bu iş kaçmaz bir fırsattır. Ayrıca seyahat edecek olan bireylerin ya da ailelerin de işine yarayacak olan bir sektördür. Köpek eğitmenliği eğitimi alarak köpek sahibi insanların köpeklerini eğitmek de bir başka düşük bütçeli iştir.

Köpek eğitmeni olmadan bile kendi evinizde evcil hayvan bakıcılığı yapmak mümkündür. Size emanet edilen köpekleri yürüyüşe çıkarmak, kedilerin veya diğer hayvanların mama ve sularını eksik etmemek, ayrıca onlarla ortaklık yakalayıp iyi zaman geçirmelerini sağlamak yeterli olacaktır.

Online Ders Vermek

Özellikle günümüzde yaşadığımız pandemi döneminde evden düşük bir bütçeyle ders vermek popüler bir hale gelmiştir. Tek yapılması gereken, uzmanı olduğunuz alanı belirleyip bunun için internet sitelerinde ders ilanı vermektir. Ayrıca eğitim verebilmek için telefonunuzun kamerasını bile kullanabilirsiniz.

Çok profesyonel kameralara ihtiyaç olmadığı gibi öğrencilerden alınan geri dönüşler motivasyonunuzu artıracaktır. Bu alanda ilerlemek gayet mümkün olduğu gibi uzaktan eğitim döneminde bunu iş fırsatına çeviren birçok eğitmen vardır.

Yoga Alanında Eğitmenlik Vermek

Gün geçtikçe yoga, birçok insanın hayatına girmeye devam ediyor ve insanlar yogayı bir alışkanlık haline getirmek, hatta bunun üzerine eğitim almak istiyor.

Alacağınız kısa bir eğitim sonrası bu işi yapabilirsiniz. Yine yüz yüze eğitime gerek kalmadan bunu online olarak bile yapabilirsiniz. Yoga, hala birçok insanın ilgisini çeken bir alan ve her gün yoga dünyasına onlarca eğitmen katılmakta ve bundan gelir elde etmektedirler.

Yaşam Koçluğu Yapmak

Yaşam koçluğu yapabilmek için ilk başta bir eğitimden geçmeniz gereklidir. Ayrıca bu işi profesyonel bir şekilde yapabilmek adına sertifikaya da ihtiyacınız olacaktır.

Sertifikanızı aldıktan sonra ise danışanlarınızla konuşabilir hatta onların hayatında olumlu yönde değişiklikler yapabilirsiniz. Yaşam koçluğu, özellikle pandemi sürecinde artan stres ve yalnızlık yüzünden çok ihtiyaç duyulan bir meslek haline gelmiştir. Yaşam koçları her geçen gün daha fazla artmakta ve danışanlarıyla konuşmaya devam etmektedirler.

Düşük bütçeli iş fikirlerinden son dönemde öne çıkan bazı iş kollarını sizlerle paylaştık. Eğer hiç sermayeniz bulunmuyorsa, sermayesiz iş fikirleri sayfasına da göz atmanızı öneririz.

Ticket Kartı Paraya Çevirme, Ticket Kartı Nakit Paraya Çeviren Yerler

Previous article

Cari Oran Nedir? Hesaplanması Nasıl Yapılır, Nasıl Yorumlanır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Güncel