BankacılıkEkonomiGenelGüncelHayata Dair

Ticket Kartı Paraya Çevirme, Ticket Kartı Nakit Paraya Çeviren Yerler

0
Ticket Kartı Paraya Çevirme
Ticket Kartı Paraya Çevirme

İşletmeler çalışanlarına aylık periyotlarda kullanılması için yemek kartları vermektedir. Ticket kartı paraya çevirme nakit ihtiyacı olan çalışanların sıklıkla yaptığı işlemlerden biridir. Sodexo, setcard, multinet gibi kartlar bazı komisyon ücretlerinin alınmasıyla çeşitli kurumlarda nakitte çevrilmektedir. Fakat çokta mantıklı bir seçim olduğu söylenemez.

Ticket Kartı Paraya Çevirme

Çünkü paraya çevrilen ticket karttan alınan komisyon oranları az değildir. Aylık olarak yemek ihtiyacınızı karşılamak için kullanılması yerinde olacaktır. Yine de ticket kartınızı paraya çevirmeyi istiyorsanız, güvenilir onlarca yer bulunmaktadır. 81 ilde bu işi komisyonla yapan restoranlar ve bazı büfelerin olduğu bilinmektedir.

Fakat ticket kartı paraya çevirme esnasında kartın nakit çevrimi yapıldığı yere ay sonuna kadar teslim edilmesi gerekmektedir. Onlar genelde bu kartları alırken ellerinde çok fazla kart oluyor. Bu nedenle belirli periyotlarla uygun tutarlarda karttaki parayı çekiyorlar. Bu yöntemin onlar için baş ağrıtmayacak şekilde yapılması için hesapta olan bakiyenin tamamı çekilmemelidir.

Her gün içerisinde belirli miktarlarda çekim yaparak ay sonunda karttaki bütün bakiyeyi alıyorlar. Öncesinde size komisyon ücreti düşüldükten sonra kalan nakit parayı veriyorlar. Sizde ticket kartınızı bozdurup nakit parayı almış oluyorsunuz. Birebir görüşmediğiniz hiçbir işletme üzerinden çevirme işlemi yapmamanız tavsiye edilmektedir.

Özellikle internet üzerinde bu işi yapanların bir çoğu dolandırıcılık yapıyorlar. Bu nedenle sabit bir mekan olan yerlerden çevirme işleminizi yapmanız iyi olacaktır. Bir mağduriyet yaşamadan nakdinizi kolayca bu firmalar üzerinden alabilirsiniz.

Ticket Kartı Nakite Çevirme

Ticket kartı nakite çevirme işlemleri önceden beri yapılıyor. Fakat kartın kullanımı günümüzde geniş yelpazeye ayrılması sonucunda baya popüler hale geldi. İstanbul, Ankara vb. büyük şehirlerde bu işi komisyonla yapan çok fazla işletme bulunmaktadır. Güvenilir bir işletme üzerinden kolayca ticket kartı nakite çevirme işlemi yapılmaktadır.

Fakat çevirme işleminde kötü niyetli kişilerin olabileceğini unutmamanız gerekmektedir. Size güven veren sabit bir yeri olan güvenli yerlerden çevirme işlemi yapmalısınız. Aksi taktirde çeşitli risklerin barınmadığını söylersek yalan söylemiş oluruz. Fakat bir çok güvenli firma sayesinde bu işi ciddi şekilde yapan işletmeler bulunmaktadır.

Çalıştığınız yerde yakında bulunan bir büfe bile bunu yapmaktadır. Bu onlar için kazançlı bir yol olduğu için hemen hepsinin yaptığı bilinmektedir. Çevirme esnasında işletme size komisyon sonrasında kalan tutarı anında vermelidir. Aksi taktirde paraya çevirme işlemini yapmayın. Onlar kartı bir ay boyunca teslim etmenizi isteyebilirler. Fakat nakit paranızı anında vermelidirler.

Ticket Kartı Nakit Paraya Çeviren Yerler

Sodexo, multinet veya setcard içerisinde bulunan yemek paranızı farklı işetmeler aracılığıyla güvenle nakite çevirebilirsiniz. Özellikle bu işi en iyi yapanların büfeler ve restoranlar olduğu bilinmektedir. Onlar ay içerisinde yüzlerce kartı böyle nakite çeviriyorlar. Onlarda iyi bir komisyon tutarı kazandığı için her ay bunu yapmayı sürdürüyorlar.

Güvenle nakite çevirme işlemi yapacağınız yerin sabit bir mekan olması önemlidir. Bir sorun olduğunda kartı yine buradan teslim alacağınızı unutmayın. Çünkü onlar sizden kartınızı bir ay boyunca rehin bırakmanızı isteyeceklerdir. Buda onların ay içerisinde karttaki parayı parça parça almasından kaynaklanmaktadır.

Çünkü ellerinde çok fazla kart olduğu için hepsini bir anda çekerseler bu şüpheli bir durum sayılacaktır. Bunu bildikleri için her kart için günlük belirli bir limitte para çekiyorlar. Fakat sizin nakit ihtiyacınızı karşılamak adına nakdinizi hemen veriyorlar. Ay sonunda yine nakite çevirme işlemi yapacaksanız dolumu oradan yapabilirsiniz.

Ardından yine nakdinizi alarak kartı bir ay daha rehin bırakma yoluna gidebilirsiniz. Bunun yanında kartınızı almak isterseniz, çevirdiğiniz yerden ay sonunda kolayca alabilirsiniz. İnternetten görmediğiniz kişiler üzerinden bu işlemi asla yapmamanız gerekmektedir. Sanal ortamda çok fazla dolandırıcı bu işi suiistimal etmektedir.

Devlet Tahvili Nedir? Devlet Tahvili Nasıl Alınır – Satılır?

Previous article

Düşük Bütçe ile İş Kurmak, Düşük Bütçeyle Yapabileceğiniz 5 İş Fikri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bankacılık