EkonomiGenelGüncelHayata Dair

İnstagramdan Para Kazanma, Instagram ile Para Kazanma Yolları

0
instagramdan
İnstagramdan para kazanmak, Instagramdan nasıl para kazanılır?

Sosyal medya meraları internetten para kazanmayı kolaylaştırıyor. İnstagramdan para kazanma yöntemleri en büyük sosyal medya mecrası sayesinde mümkün hale gelmektedir. İnstagramdan para kazanmayı hedefleyenlerin iyi bir profile sahip olması gerekir. İyi bir profilden kasıt kaliteli takipçi kitlesi ve canlı yayınlarda alınan izlenme oranları sayesinde olmaktadır. Aslında İnstagramdan para kazananların yöntemlerini bir çoğunuz bilse de bu konuyu aydınlatmaya karar verdik.

  1. İnstagramdan Para Kazanma : İnstagram Reklam Anlaşması

İnstagramda iş birliği yapılmasına imkan tanıyan bir sayfa bulunmaktadır. Bunun yanında hesap sahipleri firmalarla kendileri de iletişime geçerek reklam alabiliyorlar. İnstagramda bilinen en iyi kazancı büyük firmalarla yapılan reklam kampanyaları neticesiyle gerçekleşmektedir. Özellikle firmalar ürünlerinin tanıtımının yapılmasında popüler instagram hesaplarını kullanıyorlar.

Reklamı yapan hesabın ünlülük derecesine ve kullanıcı kitlesine göre fiyat biçilmektedir. Reklamın ulaşacağı kişi sayısı baz alındığında hesap sahibine buna göre bir ödeme yapılmaktadır. Ödemeler reklam yapılmadan önce hesap sahibine gönderilir. Sonra hesap sahibi ilgili reklamı firmanın talep ettiği şekilde post atılmasıyla veya video çekilmesiyle gerçekleştirmektedir.

  1. İnstagram Ürün Satışı

İnstagram ticari işlem yapılmasını sağlayan bir alan yarattı. Özellikle ticari hesaplar bu alan üzerinden çeşitli ürünlerini listelemektedir. Ürünlerin satışı instagram üzerinden yapılabildiği gibi e-ticaret sitelerine link verilmesiyle de yapılmaktadır. Büyük kullanıcı kitlelerine ulaşabilmeyi başaran hesaplar sıklıkla bu yöntem üzerinden satış yapıyorlar.

Reklam anlaşmalarıyla birlikte firmaların ürünlerini listeleyen hesaplar bu ürünlerin satışı üzerinden bir komisyon miktarı almaktadır. Buda onların reklam anlaşmaları içerisinde muazzam miktarlara denk gelen kazancı almalarını sağlamaktadır.

  1. Affiliate Ürün Pazarlaması

Affiliate pazarlama yöntemi diğer yöntemlerle aynı gibi görünse de farklı bir işleyişi vardır. Firmalar ürünlerinin çıkmaya yaklaştığı zamanlarda bu ürünlerin tüketicilerde görsel hafıza oluşmasını isterler. Ürün çıkmadan veya çıkmaya yakın bu kapsamda ürünler bir çok instagram hesabı tarafından çeşitli konseptlerle yayınlanmaktadır.

Hesap sahibi program kapsamında belirli bir miktarda paylaşım yapmalıdır. Bu bir ay içerisinde 5 defa veya bir ay içerisinde 10 kere gibi olabilmektedir. Totalde her paylaşım hesap sahibine kazanç olarak firma tarafından dönmektedir.

İnstagram Para Kazandırıyor Mu ?

İnstagram bir çok sosyal medya platformuna göre daha fazla kitleye ulaşmayı başardı. Özellikle biliniyor ki Facebook bu potansiyeli çok önceden fark etmesiyle İnstagram uygulamasını yıllar önce satın aldı. Bu çok doğru bir hamleydi çünkü Facebook popülasyonu düştükçe İnstagram popülasyonunu artırmaya devam ediyordu.

Bugün gelinen noktada instagram bütün pazarda en fazla kullanıcı kitlesi bulunan sosyal medya platformu olmayı başardı. Özellikle Facebook satın alma işleminin ne kadar maliyetli olsa da çok doğru bir karar verdiğini gördü. İnstagram artan trend başarısı hesap sahiplerinin para kazanmasının da önünü açmasını sağladı.

Şuanda İnstagramdan para kazanma yöntemleri hesaplar içerisinde yukarıda belirtilen tüm yöntemlerle oldukça kolay olmaktadır. Reklam anlaşmaları, ürün satışları, Affiliate programı kapsamında hesaplar muazzam kazançlara sahip oluyorlar. Üstelik instagram ‘’ keşfet ‘’ alanında büyük kullanıcı sayısı olanları devamlı göstermektedir. Buda ürün satışı yapan ve reklam alan üyelerin daha fazla kitleye ulaşmasını sağlamaktadır.

İnstagram, Tiktok sosyal medya platformları içerisinde hesap sahiplerinin en fazla para kazandığı sosyal medya uygulamalarıdır. İnstagramda reklam anlaşmalarıyla milyon dolarlar kazanan hesaplar olduğu gibi pastadan küçük bir pay alan hesaplarda bulunmaktadır. Geçen zaman içerisinde küçük hesaplar daha fazla büyüme potansiyeli göstermektedir.

Reklam verilen hesaplarda genellikle takipçi sayısına bakılsa da özel bir ürün reklamına göre daha az bir kullanıcı sayısına kitap eden kişilere de verilmektedir. Örneğin sağlıklı yaşam koçları veya fitness sporunda yakından tanınan isimler az kullanıcı sayısıyla reklam alabiliyorlar. Elbette donanımlı kişilerin takipçi sayısına bakılmaksızın para kazandığını söyleyebiliriz.

Tiktok ile Para Kazanma, Tiktok ile Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?

Previous article

İş Kurma Fikirleri, Yeni İş Kurmayı Düşünenlere Tavsiyeler 2021

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi