Ekonomi

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir Ve Başvuru Koşulları

0
en-iyi-ogrenci-kredi-kartlari
en-iyi-ogrenci-kredi-kartlari

Birçok banka öğrencilere hem kredi kartı hem de kredi konusunda kolaylık sağlamaktadır. Bu noktada para ihtiyacı olan öğrenciler, en iyi öğrenci kredi kartları nelerdir ve başvuru koşulları araştırması yapmaktadırlar.

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir Ve Başvuru Koşulları

En çok bilinen ve birçok öğrenci tarafından kullanılan Bonus Genç isimli kart ile başlayabiliriz. 18 ile 25 yaş aralığında olan öğrenciler için uygun olan bu kart, taksitli alışveriş özelliği barındırmaktadır. Ayrıca herhangi bir yıllık aidat talep etmeyen Garanti Bankası, üye iş yerlerinde bonus puan kazanmanızı sağlar. Kredi kartı limiti 500 TL’den başlayan bu kart, kredi notu puanına göre 5.000 TL’ye kadar limit koymaktadır.

ogreciye-kredi-karti

ogreciye-kredi-karti-basvuru-kosullari

Yapı Kredi Bankası – Play Kart

World Kart ile aynı özellikleri taşıyan bu kart, yine kredi notuna bağlı olarak bakiye sunmaktadır. Ailenizin kredi notu iyiyse 6.000 TL’ye kadar bakiye sunulmaktadır. Taksitlendirme ve World Puan sunan Play Kart, 18 ile 26 yaş aralığında olan öğrenciler için uygundur. Play Kart’ın öğrenciyken herhangi bir yıllık aidatı yoktur fakat öğrencilik bitince ortalama 130 TL aidat tahsil edilmektedir.

İş Bankası – İş’te Üniversiteli

MaxiPuan ve Maximum kampanyalarından yararlanabileceğiniz İş’te Üniversiteli kartı, ortalama 1.000 TL limit ile karşınıza çıkmaktadır. Kredi notunun yüksek olması, kredi kartı limitinizin de artmasını sağlamaktadır. Bu kart sayesinde birçok müzeyi ücretsiz gezen öğrenciler, kartı 28 yaşına kadar kullanabilmektedirler.

TEB – ÜniversiTEB

Yıllık 7 TL aidatı olan bu kart, birçok bonus kampanyasından yararlanmanızı sağlamaktadır. ÜniversiTEB, 500 TL limit ile gelmekte fakat isteğe göre limit arttırılmaktadır.

Öğrenci Kredi Kartları Başvuru Koşulları

– Öğrenci Belgesi
– T.C. Kimlik Kartı
– Kredi Notunun Çok Düşük Olmaması
– T.C. Vatandaşı Olmak
– 18 Yaşından Büyük Olmak

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar yazımızı okumadan geçmeyin!

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Previous article

Brent Petrol Nedir ve Brent Tipi Petrol Nereden Çıkar ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi