Genelİş Hayatı

En İyi Bankacı Maaşları, En İyi Maaş Veren Bankalar Güncel 2021

0
en iyi banka maaşları
en iyi bankacı maaşları, en iyi maaş veren bankalar

Bankacılık, son dönemlerde en çok merak edilen mesleklerden biri haline geldi. Genel olarak müşterilerle ilgilenen bankacıların çeşitli görevleri bulunmaktadır. Yeni ürün ve hizmetleri sunmak, talep ve şikâyetlerle ilgilenmek, idari görevleri yerine getirmek ve işlem kaydı tutmak olarak çeşitli alanlarda çalışan bankacılar, bilgi gizliliği çerçevesinde müşteriler ve banka yönetimiyle ilgili görevlerini yerine getirirler. Aşağıda farklı görevlerdeki en iyi bankacı maaşları ve en iyi maaş veren 3 bankanın listesini sizler için hazırladık.

EN İYİ BANKACI MAAŞLARI

Banka gişesi görevlisinden genel müdüre kadar kademelerde görev alan bankacıların maaşları, mevcut bulundukları göreve göre değişmektedir. Bu kademeler ve maaşların ortalaması şu şekildedir:

1-) Banka Gişe Görevlisi: Para çekme-yatırma, fatura ödeme, havale ve EFT gibi para işlemlerini takip eden gişe görevlileri en az 2.700 en fazla 4.800 TL maaş almaktadır.

2-) Banka Gişe Asistanı: Gişe görevlilerinin bir üst kademesinde bulunan asistanlarının; müşteri imzasını kontrol etme, talepler doğrultusunda çek ve senet işlemlerini gerçekleştirme gibi çeşitli sorumlulukları bulunmaktadır. Banka gişe asistanları en az 3.100 en fazla 5.100 TL maaş alırlar.

3-) Banka Müşteri Temsilcisi: Müşterilerle yakından ilgilenen bu birimin çalışanlarının maaşları 2.900 TL ile 3.900 TL arasında değişmektedir.

4-) Müfettiş: Banka menkul kıymetlerini doğrulamak ve teftiş raporları hazırlamak gibi görevleri bulunan banka müfettişleri en az 4.500 en fazla 12.000 TL maaş alırlar.

5-) Banka Şube Müdürü: Bankanın şube operasyonlarını denetlemek, şube personellerini yönetmek ve verimli çalışmaya yönlendirmek gibi farklı görevleri bulunan şube müdürlerinin maaşları en az 4.100 en fazla 18.000 TL’dir.

6-) Genel Müdür: Bankanın bütün birimlerinin kontrolünü sağlayan genel müdür, şube müdürlerinin bir üst kademesini oluşturur. Genel müdür maaşları 6.000 ila 24.000 TL arasında değişmektedir.

EN İYİ MAAŞ VEREN BANKALAR

Hiyerarşik düzenle çalışan bankalar, içerisinde bulunan çalışanlara tepe noktasından dip noktasına kadar farklı miktarlarda maaş öderler. Bu maaş aralıklarının çok geniş olmasının nedeni ise her bankanın tecrübe, deneyim gibi faktörleri göze alarak personellere farklı miktarlarda ödeme yapmasıdır. Bu nedenle bankacılık maaşları hakkında net bir rakam söylemek doğru olmaz. En alt kademelerden sıralamak gerekirse 2021 Yılında en iyi maaş veren bankalar listesindeki ilk üç banka şu şekildedir:

1-) Garanti Bankası

Garanti bankasının en düşük maaşı asgari ücret olmakla beraber; müşteri temsilcisi 2.900-3.500 TL, gişe görevlisi 3.000-3.500 TL ve gişe asistanı ortalama 3.300-3.900 TL maaş almaktadır.

2-) Yapı Kredi Bankası

Yapı kredi bankasında müşteri temsilcisi olarak çalışan personel 3.000 – 3.900 TL arasında maaş alırken; gişe görevlisi: 3.100 – 4.200 TL ve gişe asistanı: 3.300 – 4.500 TL ücretleri arasında çalışmaktadır.

3-) Ziraat Bankası

Çalışanlarına en çok maaş veren bankalardan biri de Ziraat Bankası. Bu bankada müşteri temsilcisi olarak çalışanlar 3.000-3.500 TL arasında maaş alırken gişe görevlisi ve gişe asistanı maaşları 3.300 ila 4.000 TL arasında değişmektedir.

Bu yazımızda en iyi bankacı maaşları hangi bankada ve en iyi maaş veren bankalar hangileri sorularını cevapladık. Dilerseniz banka harici kredi veren yerler başlıklı makalemize göz atabilirsiniz.

Papara Nedir? Nasıl Kullanılır? Papara ile İlgili Merak Edilenler

Previous article

7/24 veya 5/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar Hangileri?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel