Ekonomi

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

0
ogrenciye-kredi-veren-bankalar
ogrenciye-kredi-veren-bankalar

Bankaların birçoğu, öğrencilere kredi vermekte ve kredi şartlarını kolaylaştırmaktadır. Her öğrecinin ihtiyacı ve alması gereken para miktarı farklı olduğu için  öğrenciye kredi veren bankaların yanında en iyi öğrenci kredisi veren banka da araştırılmaktadır. Öğrencilerin en çok kredi aldığı bankaları paylaşacak ve fikir edinmenizi sağlayacağız.

Öğrenciye Kredi Veren Bankalar

Yapı Kredi Bankası, hem düşük faiz hem de uzun vade sunmaktadır. İhtiyaca göre 50.000 TL’ye kadar kredi veren banka, öğrencilerin en çok kredi çektiği bankalardan biridir.

Garanti Bankası Öğrenci Kredisi

Faiz oranının diğer bankalara göre daha yüksek olduğu Garanti Bankası, 25.000 TL’ye kadar kredi imkanı sunmaktadır. Aynı zamanda 4.000 TL limitli kredi kartı da sunan banka, uzun vade ile yardımcı olmaktadır.

Odeabank Öğrenci Kredisi

Eğitim kredisi konusunda esnek davranan Odeabank, 20.000 TL’ye kadar kredi sunmaktadır. Birçok eğitim kredisinde sunulan 60 ay vade, bu banka tarafından da sunulmaktadır.

ogreciye-kredi

ogreciye-kredi

Türkiye İş Bankası Öğrenci Kredisi

Kredi notu düşük olan öğrencilerin velisinden gelir belgesi isteyen Türkiye İş Bankası, diğer bankalara göre biraz daha yüksek faiz istemektedir. Ortalama 48 ay vadeli eğitim kredi alabileceğiniz bu banka, kredi notu yüksek olanlara daha yüksek miktarlı kredi imkanı sunmaktadır. Ailenizin kredi notu yüksek ise bu not, sistemde görülecektir. Bu sayede kefilsiz şekilde kredi çekebilmiş olacaksınız.

Ziraat Bankası Öğrenci Kredisi

36 ay ile 60 ay aralığında vade imkanı sunan Ziraat Bankası, düşük faizli eğitim kredisi sunan bankalardandır. 10.000 TL’ye kadar kredi veren bu banka, bazı durumlarda anne ya da babanın kefil olmasını istemektedir. Kredi notunuzun yüksek olması, anne veya babaya ihtiyaç duyulmamasını sağlamaktadır. Bu durumlarda veli, sadece başvuran kişi pozisyonunda olmalıdır.

Forex Yatırım Danışmanları Ne İş Yapıyor sorusunun cevabı yazımızda!

İntenetten Ne Satabilirim? Nasıl Para Kazanırım?

Previous article

En İyi Öğrenci Kredi Kartları Nelerdir Ve Başvuru Koşulları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi