Ekonomi

Emekli Maaşını Başka Bankaya Taşımak, Emekli Maaşı Promosyonları

0
emekli maaşı promosyonları
emekli maaşı promosyonları, emekli maaşı nasıl taşınır

Emekli Maaşı promosyonları son günlerin en çok arananları arasında. Yükselen enflasyonla birlikte maaşlar da yükseldi. Aynı şekilde emekli maaşı promosyonları da yükseldi. Peki emekli maaşı promosyonları ne kadar oldu? Emekli maaşı başka bankaya nasıl transfer edilir? Bu ve benzeri merak edilen soruların cevaplarını bu sayfada bulabilirsiniz.

Emekli Maaş Promosyonları Emeklileri Sevindiriyor

Emekli maaşı alanların yaşadıkları ekonomik sıkıntıları bir nebze olsun azaltan en güzel uygulamalardan biri de emekli banka promosyonlarıdır. Bankalar, emeklilerin maaşlarını kendilerinden alma taahhüdü vermelerine karşılık olarak para, altın ve çeşitli hediyeler veriyorlar. 2022 yılı için iş bankası emekli promosyonu her emekli için 5.000 TL oldu. Bunlara ek olarak bazı bankalar, emeklilerin getirdiği diğer emekliler için de ek promosyonlar alıyor. Bu içerikte hangi bankalar emeklilere ne kadar promosyon veriyor konusunu değerlendiriyoruz.

Akbank Emekli Maaş Promosyonu 2022

1-31 temmuz arasında emekli maaşını Akbank’a taşıyanlar; bankadan 3.500 TL promosyon alabilirler. Bu emeklilerin maaşları 3 yıl boyunca Akbank’tan alınacak. Daha erken sürede maaşını başka bankalara taşımak isteyen emeklilerin durumu için bankanın müşteri temsilcileri ile görüşmeniz gerekiyor.

Ziraat Emekli Maaşı Promosyonu 2022

Emekliler için maaş tutarına göre, 750 TL ile 3.500 TL arasında promosyon veren Ziraat Bankasına emekliler istedikleri zaman başvurabilirler. Kamu ve özel bankaların hepsi emeklilerin maaşlarını kendilerinden almayı taahhüt etmeleri durumunda cazip promosyonlar teklif ediyorlar.

İş Bankası Emekli Maaşı Promosyonu 2022

Maaşını iş bankasından almayı kabul eden emekliler için 5.000 liraya varan promosyon, iş bankasından bir seferde nakit olarak tahsil edilebilecek. Emeklilerin sabit gelirlerine ek gelir olan promosyonlardan istifade etmek için; her banka ayrı ayrı araştırılmalı ve cayma durumunda bankanın yaptırımları incelenmelidir. Ayrıca emeklilerin dikkat edeceği bir başka husus; faturalarda otomatik ödeme talimatlarının verilme zorunluluğu konusudur. Hesabınızda para olmaması durumunda faturalarınızı otomatik olarak ödeyecek olan banka; emekli maaşınızdan kesinti yapabilir.

Yapı Kredi Bankası Emekli Maaşı Promosyonu 2022

Maaşını Yapı Kredi bankasından almayı seçen emekliler için en çok 4.000 TL promosyon veriliyor. Tüm bankalar gibi Yapı kredi bankası da size emekli maaş hesabı açacak ve bir adet banka kartı tahsis edecek. Yapı kredi bankasının emekli promosyonu için öne sürdüğü diğer şartları öğrenmek için banka ile iletişime geçin.

3 Yıl Dolmadan Emekli Maaşı Taşıma

Emeklilerin dikkat etmesi gereken noktalardan biri de 3 yıllık sözleşme dolmadan emekli maaşını başka cazip teklif veren bir bankaya taşımaları durumunda nasıl bir yaptırımla karşılaşacaklarıdır. Sonuçta bankalar bir gelir elde etmek için promosyon veriyorlar ve emeklilerin de amacı en çok parayı veren bankaya yönelmek. Maaşınızı 3 yıl dolmadan, daha cazip teklif veren bir bankaya taşıyabilirsiniz. A bankası ile 2 yıl çalışıyorsunuz diyelim; B bankası size 5.000 TL promosyon teklif etti ise ve siz B bankasına geçmek istiyorsanız; A bankasına ceza olarak bir miktar para ödemeniz gerekiyor. Bu miktar düşüktür ve alacağınız yeni promosyon için yeni bankaya gitmeniz daha karşı olacaktır. Emeklilerin bir avantajı daha bulunuyor. Bir arkadaşa ya da yakına referans olarak, onun da maaşını aynı bankaya taşıdığınızda, o da promosyon alacak ve size ek bir ödül daha verilecek. Bunun ne kadar olacağını her banka kendisi belirliyor.

TEB Emekli Promosyonu 2022

2022 yılı için TEB emekli promosyonu 2.750 TL oldu. Bu banka da 36 ay boyunca maaşınızı ödeme şartı ile promosyon veriyor. Emeklilerin promosyona odaklanmayıp, seçecekleri bankadan daha başka ne tür avantajlar sağlayabileceklerine bakmalarında yarar var. Emeklilere çok uygun kredi imkanları veren bankaları da araştırmak emeklilerin sorumluluğunda.

Garanti BBVA Emekli Promosyonu 2022

Garanti bankası da emekliler için 5.000 TL promosyon ve getirdikleri her emekli için de ek 250 TL ödül veriyor. Garanti BBVA bankası da 3 yıl boyunca maaşlarınızı bu bankadan almayı taahhüt etmeniz halinde size nakit olarak 5.000 TL ödüyor.

Daha önce Garanti bankasından promosyon aldıysanız yeni promosyondan yararlanabiliyorsunuz. 1 sene geçmişse önceki promosyondan olan kısmı banka kesiyor. Kesinti yaptıktan sonra 5.000 tl karşılığında promosyon kullanabiliyorsunuz.

VakıfBank Emekli Promosyonu 2022

VakıfBank emeklilere 2022 yılında emekli maaşı tutarına göre maksimum 2.750 TL ödeme yapıyor.

PTT Emekli Promosyonu 2022

PTT de emeklilere promosyon ödemesi yapıyor; PTT maaşı en az 2.500 TL olan emeklilere 750 TL ödeme yapıyor.

DenizBank Emekli Promosyonu Ne Kadar Oldu?

Deniz Bank emekliler için 1.750 TL promosyon ödemesi yapıyor. Güncel promosyon tutarlarını öğrenmek için Deniz Bank müşteri temsilcilerini arayabilirsiniz.

Bankalar Neden Emeklilere Promosyon Veriyor?

Bankaların kuruluş amacı kar elde etmektir ve ülkemizde 12 milyona varan emekli sayısı; bankaların iştahını kabartıyor. Bankalar, emeklilerin paralarını kısa süreliğine de olsa çalıştırıyorlar. Bankalar emekli maaşlarından belli bir gelir elde ediyorlar. Bankaların emeklilerin önüne getirdiği şartlar şöyle sıralanıyor:

  1. emekli maaşı 3 yıl boyunca kendi bankalarından alınacak
  2. Emekli her ay en az 2 fatura için otomatik öde talimatı verecek.
  3. Emekli kredili mevduat hesabı açmak zorunda.

Bu şartlar arasında, otomatik ödeme talimatı; emeklinin bankada para bulundurmak zorunda olması anlamına geliyor. Hesabında herhangi bir para yoksa, banka ödeme yaparak bu paranın faizini yine emekliden tahsil edecek. Bu durumda emeklilerin; emekli promosyonu almadan önce, banka personeli ile detaylı olarak görüşmesi, sözleşme şartlarını incelemesi gerekiyor.

Emekliler Promosyon İçin Nereye Nasıl Başvurmalı?

Emekliler için her 3 yılda bir, maaşlarının 1 veya 1.5 katı kadar nakit kazanma şansları var. Emeklilerin 3 yılda bir promosyon alması, yılda 2 bayram ikramiye alması biraz olsun gelirlerini arttırıyor.

Emeklilerin promosyondan yararlanması için bankaların müşteri temsilcileri ile görüşmesi gerekiyor. Evrak imzalamak zorunda olduklarından bizzat bankaya giderek başvurmaları gerekli. Ama gidemeyecek durumda iseler, noter tasdikli vekalet verecekleri bir yakınları da kendi adına başvuru yapabilir.

Maaşını henüz promosyon aldığı bir bankadan, başka bir bankaya taşımak isteyen emeklilerin yapacağı iş; yeni bankaya giderek maaşını onlardan almak istediğini beyan etmektir. Yeni bankanın müşteri temsilcisi; gerekli işlemlerin hepsini yapacak ve sizden eski banka ile ilişkinizi kesmeniz için ne yapmanız gerektiğini anlatacaktır. Ortalama 1-2 saat içinde yeni bankaya geçiş sağlayabileceksiniz.

Vergi Nedir? Vergi Çeşitleri Nelerdir? Vergi Sistemi Hakkında Bilgiler

Previous article

Yürüyerek Para Kazanmak, Yürü ve Kazan Mottolu Uygulamalar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi