EkonomiGüncel

Tiktok ile Para Kazanma, Tiktok ile Nasıl ve Ne Kadar Para Kazanılır?

0
tiktok ile para kazanma
Tiktok ile para kazanma yolları, Tiktok ile nasıl para kazanılır?

Z kuşağı için Tiktok tartışmasız en popüler uygulamalardan biri. Tiktok ile para kazanma yine genç popülasyonun uygulama bazlı en çok para kazandığı uygulamaların başında geliyor. Hatta Tiktok ’da kanal sahipleri birden fazla yöntemle para kazanmaktadır. Tiktok ‘da gösterilen reklamlar üzerinden uygulama bir gelir paylaşımı yapmasa da kullanılan bazı yöntemler bulunmaktadır. Tiktok’dan nasıl para kazanacağınızı anlatıyoruz.

Tiktok İle Para Kazanma

Uygulama ile iyi bir takipçi kitlesi bulunan ve canlı yayınlarda fazla izleyici potansiyeline sahip olmalıdır. Özellikle para kazanma oranlarına bakıldığında bu tarz kanallar para kazanmaktadır. Reklam geliri konusunda Tiktok uygulaması kanal sahiplerine bir paylaşım yapmıyor. Yapmasa da onlar için önemli olan genellikle ünlü markalarla iş birliği yapılmaktadır. Çünkü firmalar Tiktok ‘da bulunan genç kitleye ulaşabilme amacıyla fazla takipçisi bulunan ve canlı yayınları değer gören kanallara reklam vermektedir.

Tiktok ile para kazanma ‘’ Creator ‘’ ismi verilen program dahilinde anlaşma yapılmasına olanak sağlamaktadır. Özellikle 100 bin takipçi kitlesine sahip veya üzerinde olan kanallar bu programa davet edilmektedir. Yalnız fake takipçi kitlesine sahip olanlar kolayca anlaşıldığı gibi onların bu programa dahil edilmesininse önüne geçilmektedir.

Tiktok ‘da kanal sahiplerinin en büyük geliri marka iş birliği sonrasında canlı yayında yapılan ürün tanıtımı veya ürün satışıyla gerçekleşmektedir. Bunun yanında Tiktok ‘da canlı yayın açanlar yine canlı yayın üzerinden bağış toplama imkanı bulunmaktadır. Fakat son kurallara göre canlı yayın açan kullanıcıların en az 1000 takipçi adayına sahip olması gerekiyor.

Canlı Yayınlarla Tiktok ‘da max kazanç 5 bin dolar seviyesinde gerçekleşmektedir. Diğer yöntemlerle Tiktok üzerinden daha fazla kazanç elde edildiği biliniyor. Yine hatırı sayılır bir rakam olması bağış toplanmasının zor olmaması bu yöntemi sıkça kullanmalarını gerektirmektedir. Ayrıca Tiktok canlı yayınlarında kazançlar coin olarak kazanılmaktadır.

Sonra kazanılan coin diamond ( Elmas ) dönüştürülüyor. Ardından elde edilen diamond tekrar gerçek paraya dönüştürülmektedir. Bu tarzda bir sirkülasyon sağlanılıp Tiktok kanal sahipleri para kazanmaktadır.

Tiktok Para Kazanma Yöntemleri

  • Canlı Yayın
  • Markalarla anlaşmalar
  • Ürün satışı
  • Etkinlikler düzenleme

Canlı yayınlarda coin toplama ve bağış toplama adımlarıyla gerçek para kazanılmaktadır. Sıklıkla takipçi kitlesi iyi olan Tiktok kullanıcıları tarafından tercih edilmektedir. Bu bilinen en kolay Tiktok üzerinden para kazanma yöntemidir. Bunun yanında marka işbirliği sonrasında çeşitli ürünlerin tanıtımı ve pazarlanmasının yapıldığı canlı yayınlar üzerinden de hatırı sayılır bir gelir elde edilmektedir.

Firmalar özellikle işbirliği yapacağı hesapların yüksek takipçi sayısı olmasına ve iyi bir canlı yayın izlenme oranı olmasına dikkat ediyorlar. Canlı yayınlar üzerinden çeşitli ürünlerin pazarlanması ve satışının gerçekleşmesinin sağlanması yine Tiktok hesaplarına bir gelir kapısı oluşturmaktadır. Bununla birlikte ünlü hesapların bir çoğu da etkinlikler düzenleyerek bu etkinlikler üzerinden bağışlar toplamaktadır.

Bunu daha büyük takipçi sayısı ve yine iyi bir izlenme oranı olan ünlü yayıncılar yapıyorlar. Süre içerisinde bağış sebebi belirtilerek takipçilerden destek istiyorlar. Bu yöntemle de iyi para kazanan Tiktok hesaplarının olduğu bilinmektedir. Reklamlar üzerinden uygulama kanal sahiplerine şuan bir paylaşım yapmıyor. Fakat ilerleyen süreçte hesaplara belirli bir oranda reklam parası ödemeyi düşünüyorlar.

Tiktok Ne Kadar Kazandırıyor ?

Tiktok canlı yayın uygulamaları içerisinde en çok para kazandıran uygulamalardan biri. Çünkü uygulamanın Dünya üzerinde genç kitlesi ve iyi bir oranda yetişkin kitleye sahip. Bu nedenle uygulama içerisinde onlarca çeşitli profil üzerinden para kazanılması kolay olmaktadır. Tiktok ‘da para kazanan hesaplar arasında bir uçurum bulunmaktadır.

Özellikle para kazanan hesaplara bakıldığında orta sınıf hesaplarla yüksek profil olan hesaplar arasında kazanılan para farkı uçurum yaratmaktadır. Klasik iyi bir takipçisi olan hesapla 2 bin dolarla 5 bin dolar arasında para kazanılırken, milyonlarca takipçisi olan hesapların 50 bin dolarla 200 bin dolar arasında para kazandığı görülmektedir.

Para kazanma faktörünü etkileyen en önemli faktör takipçi sayısı, canlı yayın izlenme oranı olarak bilinmektedir. Tiktok ile para kazanma yöntemlerini araştırırken bilmeniz gereken her hesap sahibinin para kazanamayacağıdır. Yani hesap sahibinin iyi bir takipçi sayısı ve izlenme oranı olmalıdır. Aksi taktirde Tiktok üzerinden para kazanılması diğer canlı yayın uygulamaları gibi oldukça zordur.

2021 En Düşük Ve En Yüksek Sigorta Primi Ne Kadar Oldu?

Previous article

İnstagramdan Para Kazanma, Instagram ile Para Kazanma Yolları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi