EkonomiPiyasalar

Mobox (MBOX) Nedir? MBox Coin Ne Kadar? Mobox Beklentileri 2022

0
mobox coin nedir, mbox tahminleri 2022
mobox coin nedir, mbox tahminleri 2022

Kripto dünyası hızla gelişmeye devam ediyor. Her geçen gün yeni projeler bu dünyaya katılıyor. 2021 yılının Nisan ayında çıkıp adını hızla duyuran projelerden birisi de Mobox (MBOX) oluyor. Mobox Jeffrey Huang tarafından oluşturulan bir proje. Mobox katılımcılarına oyun oynayarak para kazandırmayı amaçlıyor. Yazının başından belirtelim bu yazı tamamen bilgi vermek amaçlı hazırlanmış olup asla bir yatırım tavsiyesi içermemektedir. Kripto paralar yüksek riskli yatırım araçlarıdır. Kripto paralar çok oynak piyasalardır. Bu nedenle çok hızlı değer kazanabilecekleri gibi çok hızlı değer kaybetme potansiyeli de vardır.

Mobox (MBOX) Nedir?

Mobox merkezi olmayan finans ile NFT’leri birleştiren bir proje olarak karşımıza çıkıyor. Topluluk odaklı bir GameFİ platformu olarak hizmet sunuyor. Bu proje kapsamındaki oyuna giren oyuncular NGT’leri ile oyun içi eşyalara sahip olabiliyorlar. Bu sahip oldukları eşyalar sonsuza kadar onların oluyor. Tabii ki bu saklama işlemi blok zinciri üzerinde gerçekleşiyor. Yapılan işlemler ve oyun sonucunda platform sizi Mbox coin ile ödüllendiriyor. Ödül için stake ve bonuslar şeklinde size veriliyor.

Mbox Coin Nedir?

Mbox coin Mobox evreninin para birimi olarak tanımlanabilir. Mobox projesinin kripto parası olarak karşımıza çıkıyor ve sistem üzerindeki tüm işlemler Mbox coin kullanılarak yapılıyor. Mbox Coin’in toplam arzı 1 milyar adet ile sınırlandırılmış durumda. Şu anda ise sadece 79 milyon 853 bin adedi dolaşımda. Yani yaklaşık olarak %8’i dolaşımda.Mbox’un güncel piyasa değeri ise yaklaşık olarak 4.3 milyar TL civarında. Bu değeri ile de piyasada 256. Sırada kendine yer buluyor.

Mbox Ne Kadar?

MBox bir kripto para birimi olduğundan dolayı fiyatı çok hızlı değişiklikler gösterebilmekte. Yazının yazıldığı tarihte yaklaşık olarak 54 TL’den (yaklaşık 4 dolar) işlem görmekte. Mbox’un şimdiye kadar gördüğü en yüksek fiyat ise 212 TL olmakta. Tüm zamanlarında en düşük değeri ise 6.55 TL olmuş durumda.

Mobox (Mbox)’un Geleceği Var Mı?

İnsanların tabii ki Mbox Coin hakkında en çok sorduğu sorulardan birisi de bu coin ne olur? Geleceği var mı? Oluyor. Fakat kripto dünyasında maalesef bir coin hakkında gelecek yorumu yapmak çok zor. Kripto paralar yüksek riskli yatırımlar arasında yer alan yatırım araçları. Bu nedenle bir coinin geleceği olabileceği gibi yok olup gitme ihtimali de her zaman var. Bunun yanında Mbox arkasında sağlam bir proje ile piyasaya giriş yapmış durumda. Son günlerin popüler gündemi “metaverse” konusundan da bu piyasaya giriş yapması onun önünü açan bir diğer etmen oluyor. Oyun dünyası ile de bir kesimi çekmeyi başaran Coin birçok alandan kendisine ve dünyasına alıcı buluyor.

mbox coin geleceği 2022

mbox coin geleceği 2022, mobox gelecekte para kazandırır mı

200 TL gibi bir değer ulaştıktan sonra şu anda %75 değer kaybetmiş durumda. Bunun yanında günlük %160 getirdiği dönemler de bulunmakta. Projenin şu anki hali ile düzgün bir proje olduğu görülmekte. Ekibinin sağlam adımlarla ilerlediği görülmekte. Fakat gelecekte bu düzenin bozulup bozulamayacağını kestirmek maalesef zor. Özellikle henüz çıkalı bir yıl bile olmamamış bir coin hakkında yorum yapmak için de çok erken olmakta.

MBOX Coin Yorumları 2022

Piyasadaki genel yorumlara bakınca özellikle kısa ve orta vade de yükselişinin devam edeceği konuşulmakta. Uzun vade de ise proje ekibinin nasıl bir yol izleyeceği büyük önem taşımakta. Eğer bu kadar çok rakibin arasından sıyrılmayı başarırsa büyük başarılara ulaşacak ve sonuç olarak büyük değer kazanacak coinler arasında yer almakta. Fakat burada kilit kelime rakiplerinden ayrılmak olmakta. Maalesef DeFİ dünyası da Metaverse dünyası da günümüzde en popüler konular arasında. Bu popülaritenin etkisi ile de birçok Coin çıkıp bu alanlarda bir şeyler yapmaya çalışmakta. Bu kadar projenin arasından sıyrılıp bu piyasa da ayakta kalmak da tabii ki kolay olmamakta. Şu anda konuların güncelliği ile hepsi hızlı bir şekilde değer kazansa da özellikle uzun vade de hangilerinin ayakta kalacağını tahmin etmek maalesef zor.

Son kısımda tekrar bu coin’in de temelde bir kripto para olduğu, büyük oynaklıklar gösterebileceği, size kısa sürede çok büyük paralar kaybettirebileceğini hatırlatalım. Kripto paralara yatırım yaparken mutlaka stop emirleri kullanmanız gerektiğini de bir uyarı olarak bırakalım. Aksi halde elinizdeki paradan kısa sürede olabilirsiniz.

Serbest Piyasa Ekonomisi Nedir? Türkiye ve Serbest Piyasa Ekonomisi

Previous article

Maxipuan Geçen Yerler, Maxipuan Geçerli Siteler Hangileri 2022

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi