Piyasalar

Bitcoin Cüzdanı Nedir, Nasıl Açılır ?

0
bitcoin-cuzdani-nedir
bitcoin-cuzdani-nedir

Bitcoin cüzdanı’nı sanal cüzdan olarak düşünebilirsiniz. Bitcoin işlemi yapmak istiyorsanız mutlaka cüzdan sahibi olmalısınız. Bitcoin cüzdanı açmak ya da oluşturmak için kullanabileceğiniz birkaç farklı yol vardır. Hem cüzdan hakkında bilgi verecek hem de nasıl açılacağınızı anlatacağız.

Bitcoin Cüzdanı Nedir ?

Bitcoin satın almak, Bitcoin satmak ve Bitcoin’i bekletmek için kullanabileceğiniz bu cüzdan, Bitcoin ile ilgili her işlemde mutlaka olmaktadır.

Bitcoin Cüzdanı Nasıl Açılır ?

İlk olarak en çok kullanılan ve en güvenilir yöntemlerden biri olan Bitcoin.org ile Bitcoin cüzdanı oluşturmayı anlatacağız. Siteye giriş yaptıktan sonra Choose you wallet seçeneğine tıklayın. Açılan pencerede Next butonuna basın. Daha sonra bilgisayara ya da telefonunuza indirebileceğiniz uygulamalar çıkacaktır. Bu noktada hangisine indirmek istiyorsanız onu seçin. Bilgisayarı seçtiğinizi varsayarak devam ediyoruz. Windows ya da Mac işletim sistemini seçtikten sonra tekrar Next butonuna basın. Daha sonra Bitcoin ile ilgili tecrübeniz sorulacak. Bu noktada New ya da Experienced seçebilirsiniz. Sonraki sekmede de Next deyin. Daha sonra son ekranda tüm bilgileri görecek ve indirmeyi yapabileceksiniz.

bitcoin-cuzdani-nasil-acilir

bitcoin-cuzdani-nasil-acilir

Bunun dışında direkt olarak Türkçe firmalardan da yardım alabilirsiniz. Bu firmalar, sizin adınıza cüzdan oluşturacak ve kodunuzu iletecektir.

Mobil Bitcoin Uygulamaları

Blockchain.com uygulaması, yıllardır piyasada olan ve neredeyse tüm kripto paraları kullanabileceğiniz bir uygulamadır. Bitcoin cüzdan uygulaması arayan kişilerin birçoğu, bu uygulamayı kullanmaktadır.

Blockfolio

Kullanımı oldukça  basit olan bu uygulama, milyonlarca Bitcoin yatırımcısına ev sahipliği  yapmaktadır. Kripto paralar için oluşturulan Blockfolio, hem yönetim hem de takip uygulamasıdır. Uygulama, Android ve IOS kullanıcıları için ücretsiz sunulmaktadır.

Bu uygulamaları kullanırken mutlaka iki adımlı doğrulamayı etkinleştirin. Bunu en profesyonel şekilde yapan Google Authenticator uygulamasını indirebilirsiniz.

Asgari Ücret Nedir, Asgari Ücret Nasıl Hesaplanır sorularına yanıt verdik.

Akbank Kime Ait? Akbank’ın Sahibi Kim?

Previous article

Doktor Olmak, Güncel Doktor Maaşları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Piyasalar