Genel

Affiliate Marketing Nedir ? Sistem ile Para Kazanmak Kolay mı

0
Affiliate Marketing Nedir ? Sistem ile Para Kazanmak Kolay mı

İnternet üzerinden para kazanmak konusunda yapılan birçok girişim olduğu biliniyor. Bu konuda kazanç sağlamaya başlamanız için önemli olan hangi yöntemi kullandığınızdır. İlk olarak yapmanız gereken şey bu olayı kafanızda kurarak nelere dikkat etmeniz gerektiği noktasında planlamalar yapmaktır. Sonrasında ise seçim yaptığınız yöntem doğrultusunda adımlarınızı atmaktır. İnternetten en çok para kazandıran yöntem genel olarak affiliate marketing olarak biliniyor. Bu kelimenin Türkçe karşılığı satış ortaklığıdır.Bu yazımızdan affiliate marketing nasıl yapılır ile ilgili detaylı bilgilere ulaşacaksınız. Bu yöntemin nasıl işlediğine ve ne kadar kazanç sağladığından detaylı olarak bahsedeceğiz.

Sistem Nasıl İşliyor?

Herhangi bir sitenizin ve satacak ürününüzün olmadığını varsayarak bu konuya giriş yaplaım. Girişimcilik fikri olan kişiler genel olarak bu durumdadır. Diğer tarafa baktığımızda ürün sahiplerinin olduğunu düşünelim. Genel olarak ürün sahipleri satış yapmak yerine satışı yapılacak ürünlerin geliştirme aşamasına kafa yormak isterler. Bu sebepten dolayı pazarlamayı yapacak kişilere ihtiyaç duyarlar. Bu gibi durumlarda yüksek komisyonlar belirleyerek birlikte çalışmak istedikleri kişileri kendilerine çekerler. Bu şekilde affiliate marketing sistemi ile kazanç sağlamak amacıyla kişilerin kendilerine başvuru yapmalarını istiyorlar. Üye olduğunuz sistemi sağlayan kişiler size yüksek miktarda komisyon öderler. Sizden tek beklentileri size sunulan ürünlerin satışını doğru bir şekilde yapmanızdır. Belirtilen linkler aracılığı ile kişiler satın alım işlemi yapıldığında size belirtilen ücretler ödenmeye başlanır. Linke tıklanıldığı zaman kişinin bilgisayarına virüse benzer ama virüs olmayan bir çerez yüklenir. Bu çerez satış ortağınızın sizi takip etmesini sağlar. Ürünün araştırmalar sonucu veya araştırma yapmadan satın alım işlemini bu yol ile takip edilir.

Bu sistemin güzel yönlerini anlatmak gerekirse,

  • Ürüm sahipleri ile herhangi bir iletişiminiz olmayacak.
  • Müşterinin problemleri ile ilgilenmek zorunda olmayacaksınız.
  • Girişimci olmak için herhangi bir ürün üretmeye veya sermayeye ihtiyacınız yok.
  • Kendinize bir web sitesi açmanıza gerek yok..
  • Ürünlerin teslimatı için nakliye işi ile sizin uğraşmanıza gerek yok.
  • Fiziksel bir ürünü elinize alarak onu pazarlamanıza hiç gerek yok.

Burada belirtilen tüm maddeler ile sadece ürün sahipleri uğraşmaktadır. Siz sadece size yapmanızı söyledikleri şeyleri yaparak para kazanmaya devam edebilirsiniz. Bu şekilde size lütfedilen komisyonu alacaksınız.

Affiliate marketing aracılığı ile kazanç sağlanır mı sorusunun cevabı için yapmanız gereken şeyleri özetlemek gerekirse, affiliate ürünü bulmak ve bu ürün ile ilgili satış ortaklığı sözleşmesini imzalamak sonrasında size tasvip edilen satış ortaklığı linkinin reklamını yapmak, bu reklam sayesinde ürün satın alımı gerçekleştikçe para kazanmaya devam edebilirsiniz.

Affiliate Marketing İşlemi Anlatıldığı Kadar Kolay mı?

Affiliate marketing sistemi aslında anlatıldığı kadar kolay değildir. Bu konuda bilmeniz gereken binbir türlü bilgi bulunuyor. Bu sistemde başarıya ulaşmak için kendinize mutlaka bir rehber belirlemek zorundasınız. Rehberinizin sizi yönlendirmesine istinaden kazanç kapılarını sonuna kadar açabilirsiniz. Son yıllarda bu girişimcilik faaliyeti fazlasıyla popüler olduğu için affiliate marketing ile kazanç sağlamak konusunda ilgili kurslar açılmaya başlandı. Bu kurslar aracılığı ile rehberlik hizmeti alarak kazanç sağlamak yolunda emin adımlar ile ilerleyebilirsiniz.

PTT Kargo Takip Sorgulama, Kargom Nerede Nasıl Öğrenirim

Previous article

Nasıl Zengin Olabilirim ? Kolay ve Hızlı Para Kazanma Yöntemleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel