Genel

PTT Kargo Takip Sorgulama, Kargom Nerede Nasıl Öğrenirim

0
PTT Kargo Takip Sorgulama, Kargom Nerede

PTT ile gönderilen kargoların sorgulama işlemi uzun zamandır insanların kafasında soru olarak kalmış durumdadır.  Ülkemizde birçok kargo şirketinin birbiri ile rekabet halinde olması devlet destekli olan kurumlarında bu işe girmesine sebep olmuştur. Uzun zamandır vatandaşlara kargo hizmeti vermeye devam eden PTT kargo, çoğu vatandaş tarafından uygun fiyat ve sağlam taşımacılık sebebiyle tercih edilir durumdadır. Rekabet halinde olduğu kargo taşıma firmaları gibi sürekli kendini yenileme çabası içinde bulunuyor. Bu sayede iller arası kargo gönderme işlemi her zaman üst düzey noktaya ve güvenilir bir hale gelmeye başladı. Kargo gönderen müşterilerin şirketlerden aldığı kargo takip numarası ile kargo sorgulama işlemi sayesinde gönderilen kargonun durumunu anlık olarak öğrenme olanağı bulunuyor. Yazımızda detaylı bir şekilde PTT kargo takip sorgulama işlemi ile ilgili bilgileri vereceğiz.

Kargo Takip Numarası İle Hangi Bilgilere Ulaşabilirim?

Son zamanlarda lojistik ve taşımacılık konusunda fazlasıyla rekabet olması sebebiyle taşımacılık firmaları kendilerini ön plana çıkarmak amacıyla bazı uygulamalar başlatmıştır. Bu uygulamalardan bir taneside kargo takiptir. Bu sayede müşteriler gönderdikleri kargonun anlık olarak hangi durumda olduğunu sorgulayabiliyor ve kargonun güvenli bir şekilde adrese teslim edilip edilmediğine bakabiliyor. Ülkemizde hizmet vermekte olan danışmanlık ve kargo şirketleri arasında neredeyse en başarılı olduğu söylenebilen firma olan PTT, aynı şekilde bu hizmeti kullanıcılarına sunuyor.Kargo takip numarası ile yapılacak işlemler sırasıyla,

  1. Gönderinin teslimat şubesine doğru yola çıktığı,
  2. Yola çıkan kargonun hangi durumda olduğu,
  3. Gönderilen kargonun alıcıya teslim edilip edilmediği

Bu gibi konular hakkında bilgileri kargo takip numarası sayesinde almanız mümkündür. Teknolojinin bu denli gelişmesinden dolayı teknolojik cihazlar üzerinden internete bağlı olduğunuz her durumda bu sorgulamayı yapma imkanınız bulunuyor. PTT son zamanlarda bu uygulamalarda çığır açarak müşterinin en iyi hizmeti almasını sağlamıştır. Üstüne üstlük diğer kargo şirketlerinin vurdumduymaz düşüncelerini de bertaraf etmiş durumdadır.

PTT Kargo Takip Numarası İle Sorgulama Nasıl Yapılır

PTT ile karşı tarafa kargo gönderdiğiniz durumda kargonuzu nereye gönderirseniz gönderin ister yurt dışı ister yurt içi olsun dilediğiniz gibi kargo takip numarası ile konumunu ve durumunu öğrenebilirsiniz. PTT’nin müşterilerinin memnuniyetini en üst seviyeye çıkarmak amacıyla kullanıma sunmuş olduğu mobil uygulama sayesinde burada bulunan gönderi takip sekmesinden sorgulama yapma imkanınız bulunuyor. PTT kargo tarafından kargo takip numarasını teslim almış müşteriler web site ve mobil uygulama üzerinden kargo takibini kolay bir şekilde yapabiliyor. Bu konu hakkında detaylı açıklama alt başlıklarda verilecektir.

PTT Kargo Resmi Web Sitesi Üzerinden Sorgulama Yapmak

PTT kargo aracılığı ile sahip olmuş olduğunuz kargo takip numarasını ptt.gov.tr adresinde bulunan kargo takip sekmesinde ilgili bölüme girerek gerçekleştirebilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirirken yapmanız gereken en önemli şey size verilen takip numarasını doğru bir şekilde ilgili bölüme girmektir. Sonrasında karşınıza detaylı olarak kargonuza ait bilgiler çıkacaktır. Bu sayede kargo takip işlemlerinizi dilediğiniz gibi gerçekleştirebilir ve sonuçlandırabilirsiniz.

E Devlet Üzerinden Gönderi Takibi Yapmak

PTT kargo ile hizmet alan müşterilerin kargo takibi konusunda yapabileceği birçok seçenek bulunuyor. Bu seçeneklerden bir diğeri ise e – devlet üzerinden kargo sorgulaması yapmak olarak söylenebilir. T.C Devleti tarafından uygulamaya koyulan ve Türk vatandaşlarının yine PTT’den alabileceği e devlet şifreleri ile giriş yaptığı sistem üzerinden kargo takibi yapmak mümkündür. E devlet sistemine giriş yaptıktan sonra arama bölümüne PTT Kargo Takibi yazarak gerekli bölüme gitmeniz gerekiyor. Bu işlem sonrasında karşınıza çıkan pencerede kargo takip numarasını girmeniz gereken bölüm çıakcaktır. Bu bölüme eksiksiz bir şekilde kargo takip numarasını girerek kargonuz ile ilgili detaylı bilgileri alabilirsiniz.

 

Ukrayna’da İş İlanları, Ukrayna’da Yaşam ve İş Fırsatları

Previous article

Affiliate Marketing Nedir ? Sistem ile Para Kazanmak Kolay mı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel