EkonomiGenelGüncel

Acil Para Bulma Yöntemleri, Acil Nakit Para Bulma Yöntemleri

0
acil para bulma yöntemleri
acil para bulma yolları

Hepimizin çok acil paraya ihtiyacımız olduğu ve etrafta bize yardım edecek hiç kimsenin olmadığı durumlarla karşı karşıya kaldığımız olmuştur. Böyle durumlarda acil para bulmak için uğraşır ve ihtiyacımızı hızlı bir şekilde giderebilmek için çözüm yolları ararız. İhtiyacımız olduğunda çaresiz kaldığında kısa sürede para bulma yöntemleri ararız. Bunlar para kazanmanın en iyi yolları değil, unutmayın fakat bu listede acil durumlarda nasıl para bulabileceğinizi ve acil para bulma yollarını anlatmaya çalışacağım.

Aile ya da Arkadaşlar

Bu, paraya ihtiyacı olan herkes için ilk seçenek olmalıdır. Acil paraya ihtiyacınız varsa, kısa veya uzun vadeli borç alıp alamayacağınızı arkadaşlarınız veya ailenizle görüşün. Fazla paraları varsa kesinlikle size yardımcı olacaklardır.

Rehin

Rehin stoğu, ihtiyaç duyulan parayı hızlı bir şekilde almanın bir başka harika yoludur. Rehin vermeyi düşünebileceğiniz şeylerin bir listesi:

Altın

– Saatler

– Antikalar

– Gümüş eşyalar

– Arsa veya mülkiyet belgeleri

– Araba veya diğer motorlu araçlar

Rehin vermek hızlıdır ve paraya neredeyse anında sahip olabilirsiniz. Nakit paraya tekrar sahip olduğunuzda, eşyalarınızı geri almak için rehin dükkanına faiziyle geri ödeyebilirsiniz.

Eşya satmak

Rehin vermenin yanında, sahip olduğunuz ve ihtiyacınız olmayan şeyleri satmayı da düşünebilirsiniz. Artık okumadığınız tonlarca kitabınız varsa, onları satmaya bakın. Artık ihtiyacınız olmayan eski kıyafetleri veya ayakkabıları satmaya bakın. Aksesuarlar ve teknolojik aletler satabileceğiniz ve nakite çevirebileceğiniz diğer şeylerdir.

Bireysel Kredi

Rehin vermekten, kredi kartlarından ve avans kredilerinden daha iyidir. Ancak bireysel krediler biraz zaman alır. Kredi puanınıza ve bölgenize bağlı olarak, kişisel krediden 2 saat ile 2 hafta arasında paraya sahip olabilirsiniz.

Kredi Kartı

Kredi kartları, paranız olmadığında veya acil bir şeye ihtiyacınız olduğunda çevrimiçi ödeme yapmak için harikadır.

Avans Almak

Bu, daha kolay ve daha az endişe verici seçeneklerden biridir. Bir işiniz varsa ve acil nakit ihtiyacınız varsa, öncelikle acil kredi, avans kredisi veya kısa vadeli nakit kredileri düşünmemelisiniz. Bunun yerine, size maaş avansı verip veremeyeceklerini işvereninize danışın. Bu, bir sonraki ayın maaşını bugün alacağınız anlamına gelir. Çoğu işveren buna izin verecektir. Bazı işverenlerin ayrıca personele nominal faizli kredilerle yardımcı olacak planları vardır.

Ev Arkadaşı Bulmak

Eğer yalnız yaşayan biriyseniz ve acil nakite ihtiyacınız varsa, evinizdeki boş odaya bir ev arkadaşı bularak masraflarınızı yarı yarıya düşürebilirsiniz. Kısa vadede nakit ihtiyacınız konusunda yaşam masraflarınızın yarı yarıya azalması sizin için iyi derecede avantaj sağlayacaktır.

Aracınızı Kiralayın

Bir arabaya sahipseniz ve acil nakite ihtiyacınız varsa arabanızı kiralayarak nakit ihtiyacınızı karşılayabilirsiniz. Bu işi daha güvenli bir şekilde yapmak için bir araç kiralama firmasıyla anlaşarak aracınızı firma aracılığı ile kiralayarak güvenli bir seçenek yaratmış olursunuz.

Bu yazımızda acil para bulma yollarını sizlere aktardım. Acil nakit ihtiyaçlarınızı bu ve benzeri şekillerde giderebilirsiniz. Alteratif önerileriniz var ise konu altından paylaşabilirsiniz.

Kaldıraçlı İşlem Nedir? Nasıl Yapılır? Kaldıraçlı İşlem Riskleri Nelerdir?

Previous article

Psikiyatrist Nasıl Olunur? Psikiyatrist Maaşları Ne Kadar?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi