Genel

Kanada Göçmenlik Başvurusu Yapmak Kanada’da Yaşam ve İş Fırsatları

0
Kanada Göçmenlik Başvurusu Yapmak Kanada’da Yaşam ve İş Fırsatları

 

Kanada’da kazanılacak olan aylık asgari ücret her ne kadar Türkiye’de kazanılacak olandan çok daha fazla olsa da harcamaların da bu düzeyde olacağı unutulmamalıdır. Bu ülke için göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyenlerin diğer ülkelerdeki şartlardan daha kolay halde başvuru yapabileceklerini unutmaması gerekir. İngilizce ve Fransızca dillerinin yaygın şekilde konuşulduğu bu ülkede farklı eyaletlerde farklı dillerin konuşulması da görülen bir durumdur. Kanada göçmenlik başvurusu yaparak bu ülkede çalışmak için ilk adımları atabilirsiniz.

Göçmenlik başvurusunda bulunmak isteyenlerin bilmesi gereken en önemli şey; sağlık personellerine, mühendislere ve akademisyenlere öncelik tanınıyor olduğudur. Bu gibi mesleklere sahip olanlar ya da eğitim almış kişiler Kanada’da kolaylıkla oldukça yüksek maaşlı işlerde çalışabilirler.

Lise mezunlarının ve meslek sahiplerinin kuraya katılmadan Kanada vatandaşı olması da söz konusudur. Gerekli şartlar yerine getirildiği sürece 550 Kanada doları yatırarak ülkeye başvuruda bulunmak yeterli olacaktır. Vize işlemlerinin de devreye girmesi için Kanada Konsolosluğu’na 125 Kanada doları yatırmak yeterlidir. Bu şekilde başvuru ile ilgili koşullar yerine getirildiğinde işlemlerin tamamlanması oldukça kısa sürer.

Kanada Göçmenlik Başvurusu Şartları Nelerdir?

En az lise mezunu olunması gerekir. Bu şekilde de iş bulunabilir ancak Kanada genellikle üniversite mezunu ve işler ile ilgili deneyimli ve bilgi sahibi elemanları bünyesinde barındırır. Eğitim, yaş, mesleki tecrübe, yabancı dil, özel durumlar ve benzeri pek çok kategori göz önünde bulundurularak başvuruda bulunanlara belli bir puan verilir. Bu puandan 75 ve üzeri alanların da başvuruları en kısa sürede onaylanır. 21-44 yaş aralığındaki ve üniversite mezunu olan kişilerin bu puana ulaşması çok daha kolaydır ve Fransızca ile İngilizce dillerinde belli bir seviyede olanların da 75 puana kolaylıkla ulaşması kolaydır. Bu şekilde göçmenlik başvurusu kolaylıkla tamamlanabilir.

Kanada’da yaşayan birinci derece akrabası olan kişilerin de bu puana kolaylıkla erişmesi ve göçmenlik kabulü alması mümkündür. Öğrenci ya da turist vizesi ile de Kanada’ya gitmek ve kültürü öğrenip çeşitli yaşam koşullarını da bu ülkede keşfetmek olanaklıdır.

Başvuru koşulları yerine getirildiği takdirde göçmenlik başvurusunun onaylanmaması için pek bir sebep bulunmaz. Yalnızca koşulların sağlanması ve doğru zamanda istenen ücretlerin yatırılması, Kanada için yapılacak olan göçmenlik başvurusunun zamanında onaylanmasına kolaylık sağlar.

Kanada’da İş Fırsatları

Sosyal refahın yüksek olduğu bu ülkede iş imkanlarının yanı sıra çalışma koşullarının da her geçen gün çok daha iyiye gidiyor oluşu da ülkede çalışma isteğini arttırır. Eczacılar, akademisyenler, hakimler, doktorlar, pratisyen hekimler, mühendisler ve bu gibi mesleğe sahip olan pek çok çalışanların yılda 103 bin dolar ile 300 bin dolar arası maaşlara çalışması olanaklıdır. Bu gibi maaşlar geçim sağlamayı kolaylaştırır ve bu şekilde kolaylıkla para da biriktirmek mümkün hale gelir.

Bunun dışında özellikle de hizmet sektöründe pek çok farklı iş imkanı da mevcuttur. Bu gibi Kanada  iş fırsatlarını yakalamak için ise yerel gazetelerden yararlanmak ve internet sitelerinden iş ilanlarını takip etmek mümkündür. Aynı zamanda da iş imkanları sağlayan pek çok farklı kuruma başvurarak kişilerin kolaylıkla iyi işlerde çalışması ve ortalamanın üzerinde para kazanması olanaklıdır.

Saatlik asgari ücretin 8 dolardan fazla olduğu Kanada, pahalı olsa da geçimin kolay olduğu ülkelerdendir çünkü kazanılan ücretler de oldukça yüksektir. İş imkanlarının devamlı olarak geliştiği bu ülke, devamlı olarak çalışmak ve yaşamak için dünyadaki en uygun ülkelerden biridir. Bu şekilde Kanada’da zamanla iş kurmak ve yüksek miktarlar da kazanmak olanaklıdır.

İngiltere’de Çalışmak, İş Hayatı, İş Bulmak ve Maaşlar

Previous article

Katar Vizesi Almak İçin Gereken Şartlar Nelerdir? Nasıl Alınır

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel