Genel

Fransa da Çalışmak, Yaşam, İş Kurmak, Fransa’da Maaşlar

0
Fransa’da Çalışmak, Yaşam, İş Kurmak, Fransa’da Maaşlar

 

Yoğun nüfusu ve yıl içinde çok sayıda gelen ziyaretçisi ile Fransa, farklı şehirlerinde pek çok farklı iş imkanı da sunar. İş bulma imkanlarına sahip olan şehirler arasında Paris, Lyon, Marsilya, Toulouse şehirleri gelir. Bu şehirlerde iş imkanları çok olmakla beraber pek çok farklı sektör de yer alır. Bu şehirlerde iş sahibi olmak için deneyimli, dil bilgisi olan ve bilgi sahibi bir çalışan olmak gerekir. Bu koşullar sağlanmadığı zaman Fransa’da iş bulmak pek kolay olmayacaktır ve yalnızca tecrübe ya da bilgi de genellikle bu bölgede işe girmek için yeterli olmayabilir.

Dil bilen, bilgi sahibi olan ve tecrübeli çalışanlar bu sayılan büyük şehirlerde yaşamlarını makul maaşlar ile sürdürebilir. Ortalama bir yaşam sürmek için özellikle de büyük şehirlerde yaşamak ve bu şehirlerde iyi ücret veren kaliteli işlerde çalışmak gerekir.

Fransa Yaşam Koşulları ve İş Fırsatları

İş fırsatları için oldukça uygun bir bölge olan Fransa, farklı şehirlerdeki çeşitli iş imkanları ile çalışmaya gidenlerin yüzünü güldürür. Kolay işlerde dahi çalışarak yüksek miktarlar kazanmak mümkündür ve yükselmek için de bilgi ile tecrübe sahibi olmak önemlidir. Lille’de farklı pek çok işe girmek ve daha uygun bir hayat yaşamak da mümkündür. Burada evlerin kiralarının da uygun oluşu, market masraflarının da daha az oluşu bölge sakinlerinin maaşları ile ortalamanın üzerinde bir hayat geçirebilmesine olanak sunar.

1521 Euro olan asgari ücret, rahatlıkla geçinmeye olanak sunduğu gibi ortalamadan daha yüksek evlerde de farklı bölgelerde yaşamayı sağlar. Çeşitli şehirlerde 500 Euro’ya kadar düşen fiyatlara rahatlıkla ev kiralamak mümkündür ancak Paris, uygun fiyatlı ev arayanlar için pek uygun bir bölge değildir.

Yaklaşık olarak 60 Euro’ya denk gelecek olan ev masrafları ve 300 Euro’yu bulabilen mutfak masraflarından kalan miktar ile lüks ihtiyaçları da gidermek mümkündür. Yerel markaların tercih edilmesi ile mutfak masrafları daha aşağı çekilebilir.

Fransa’da Türk firmalarının yoğunluğundan dolayı uygun işler bulmak ve bu işlerde uzun süre de kolaylıkla çalışıp iyi miktarda para biriktirmek mümkündür. İş arayan yerlere ulaşmak için ise yerel gazetelerden ya da internet sitelerinden bilgi edinmek mümkündür.

Fransa’da Maaşlar ve Aylık Asgari Ücretler

Fransa’da asgari ücret 1521 Euro olarak belirlenmiştir. Kira fiyatlarının uygun olduğu bölgelerde özellikle de yaşamın kolaylaşmasına olanak sunar. Pek fazla lüks ihtiyaç hissedilmeden bu ülkede yaşanması mümkündür. Fransa, maaşlarının iyi olması ile bilinen ülkelerden biridir. Bu ülkede asgari ücretten daha yüksek maaş veren pek çok firma ve iş bulmak oldukça kolaydır.

Fransa’da İş Kurmak ve Çalışmak

Fransa’da iş kurmak için belli bir süre zaman geçirilmesi gerekir. Özellikle de çalışılan firmalardan elde edilecek olan deneyim ve bilgiler ile zamanla iş kurmak da oldukça kolay hale gelir. Günde 9 saat ve haftada 5 gün çalışıp asgari ücret ile kolaylıkla bu ülkede geçim sağlanabilir. Asgari ücretten yüksek miktarlar ödeyen firmalarda ise daha az saat ve gün çalışmak da mümkündür.

İş kurmak için belli bir bilgi birikimine sahip olmak önemlidir. Bölgede çalışma şartlarının iyileştirilmiş olması ve ekonominin de gelişmiş olması, ülkede çalışanların da mümkün olmasını sağlar. Ülkede çalışan pek çok işçi, rahatlıkla ortalamanın üzerinde bir yaşam sürerek para biriktirebilir. Para biriktiren çalışanların zamanla kendi işlerini de kurması ve iş kurduktan sonra da çok daha fazla kazanması mümkündür.

Çin’de Çalışmak, Çin ile Ticaret Yapmak, Türkler İçin Çin’de İş Fırsatları

Previous article

Hollanda’da Çalışmak, Yaşam, İş Kurmak, Hollanda’da Maaşlar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel