Bankacılık

Fibabank Kimin ? Fibabanka Kime Ait

0
Fibabank Kimin?
Fibabank Kimin?

Fibabanka kimin? Adana, Ankara, Antalya, Aydın, Bursa, Denizli, Diyarbakır, Düzce, Eskişehir, Gaziantep, İçel, İstanbul, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Konya, Manisa, Muğla, Şanlıurfa, Tekirdağ’da şubeleri ve internet bankacılığı hizmetleri ile faaliyet gösteren Fibabanka; Kurumsal, ticari, KOBİ ve bireysel bankacılık alanlarında hizmet verirken aynı zamanda Tarım ve Özel Bankacılık alanlarında da faaliyet göstermektedir.  Peki Fibabank kimin?Ekim 2015’te, Uluslararası Finans Kurumu (IFC) ve Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası (EBRD) hissedarlar anlaşması kapsamında Fibabank’ın ortağı oldular ve bu kurumların şirket yapısındaki payları % 8,96 olarak belirlendi.

Fibabank Kimin?

Fibabank Kimin?

Bankacılık alanında hizmet veren kurumların çoğu özel teşebbüslerin desteğiyle kurulmuştur. Sektördeki birçok kuruluşun uzun bir geçmişi olmasına rağmen, 10 yıllık geçmişi olmayan birkaç banka da bulunmaktadır. Uzun zamandır devam eden bir geçmişi olmasına rağmen, birçok bankanın ilerisinde yeni nesil bankacılık hizmetleri sunan kuruluşlarda  var. Bu tür özel bankalardan biri olan Fibabanka‘nın sadece 5 yıllık tecrübesi vardır. Aynı zamanda vatandaşlarımızın çoğunun henüz tanışmadığı, bu bankanın sahibi kim?

Fibabanka Kimin?

Fibabank kimin? Sorusunun cevabı;Ülkemizin önde gelen sanayicilerinden ve işadamlarından biri olan Hüsnü Özyeğin‘in 2010 yılında, merkezi Portekizde bulunan “Millenium Bank” bankasının Türkiye kolunu satın alarak Fibabanka’yı kurmuştur.

İşadamı Hüsnü Özyeğin, 2006 yılında kurulan Finansbank’ı sattı, Yunanistan Ulusal Bankası Millenium Bank Türkiye haklarını satın aldı. Sonrasında Özyeğin, Aralık 2017’de Fibabank’ı kurdu. Banka daha sonra büyümeye geçti, 60’tan fazla şehirde şubeler açıldı ve halen büyümeye devam ediyor. Banka, kurumsal, ticari, KOBİ, perakende, tarım ve özel bankacılık hizmetleri vermektedir. Hissedarlar anlaşması (sözleşmesi) ile; International Finance Corporation, Bank for Reconstruction and Development (Avrupa Yeniden Yapılanma ve Kalkınma Bankası) Fibabanka’nın ortağı oldu.

Fibabanka Güvenilir mi ?

Yeni nesil bankacılık yaklaşımını benimsemiş şirketlerden biri olan Fibabank, bankacılık hizmetlerini KOBİ, Tarım, Perakende ve Ticari / Kurumsal müşterilerine sunmaktadır. Banka, bu hizmetlerin sunulması için banka şubeleri, banka ATM’leri, internet bankacılığı ve 444 88 88 numaralı telefon bankacılığı uygulamalarını kullanmaktadır. Güvenilir bir banka aracılığıyla çok sayıda bankacılık faaliyeti gerçekleştirmek istiyorsanız, Fibabank müşteri portföyüne büyük önem veren bir personel yapısına sahip olduğunu belirtmek isteriz.

Para politikası araçları ile ilgili bilgi edinmek isterseniz bu makalemize göz atabilirsiniz. https://paraforex.net/para-politikasi-araclari-nelerdir/

Diğer Ülkelerde Asgari Ücret Ne Kadar ?

Previous article

Para Politikası Araçları Nelerdir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bankacılık