BankacılıkGenelGüncel

Papara Nedir, Nasıl Kullanılır? Papara’nın Sunduğu Fırsatlar Nelerdir?

0
papara nedir nasıl kullanılır
papara nedir nasıl kullanılır
Teknoloji öylesine hızlı bir biçimde ilerleme gösteriyor ki kimi zaman yetişebilmek mümkün bile olmuyor. Özellikle önce bilgisayarlar, sonra internetin insanların yaşamına girmesi birçok kavramın değişmesine ve yeni kavramların insanların yaşamına girmesine sebebiyet verdi. Artık eskiden kullanılan birçok şeyin yerini yenisi almış durumda. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte hayatımıza giren ve bu olgulardan bir tanesi olan Papara, kullanıcılara bir çok avantaj sunuyor. Peki papara nedir, ne amaçla kullanılır?

Papara Nedir?

Son yıllarda teknolojiden çok az düzeyde olsa bile anlayan kişilerin kullandığı olguların en başında Papara geliyor. Üstelik Papara yapılan araştırmalara göre giderek kullanıcı sayısı en çok artan uygulamalardan bir tanesidir. Üstte verilen bu temel bilgiden sonra bilmeyenler açısından  Papara nedir sorusunun yanıtını adım adım açıklamak gerekir ise şu bilgiler verilebilir. Papara bir Türk kuruluşudur. Fin Tech alanında olan bir para kuruluşudur olarak daha geniş bir açıklama yapılabilir. İlk defa Nisan 2016 yılında faaliyete girmiştir. Hem Türkiye ölçeğinde hem dünya çapında kullanılabilir. Tüm işlemler www.papara.com. üzerinden yapılır. BDDK mevzuatına uygun olarak çalışmalar yürütür. 2021 yılı 16 Mart itibarı ile BKM Ekspres tarafından da desteklenir durumdadır. Altta detayları verildiği gibi online kullanımı olduğu gibi aynı zamanda Papara Black Card ve Papara Lite Card olarak gündelik yaşamda da aktif kullanılabilen kartı da vardır. Bugün itibarı 9 milyonu aşan kullanıcısı olan bir uygulamadır. Sistem son derece güvenlidir. En ufak bir risk içermez. Papara herhangi bir bankaya ait olan bir yapı değildir. Sadece anlaşmalı olarak çalıştığı bankalar vardır. O bankaların ismi aşağıda verilmiştir
  • İş Bankası
  • Ziraat Bankası
  • QNB Finansbank
  • Akbank
  • Türkiye Finans Katılım Bankası
  • Garanti BBVA
  • Vakıfbank
  • Yapı Kredi Bankası
Tüm finansal olan işlemler bu bankalar aracılığı ile yapılır.

Papara Nasıl Kullanılır?

Şimdi de Papara nasıl Kullanılır sorusunun yanıtını vermek gerekir ise öncelikli olarak www.papara.com adresine girerek ücretsiz ve kolay bir biçimde üye olunması gerekir. Bunun için üstte sağda yer alan Giriş Yap butonuna tıklanması gerekir. Burada kişi kendi e-mail adresi ile üye olabilir. Sonrasında belirlediği kullanıcı adı ve şifresi ile sisteme girer. Sisteme girerken her seferinde güvenlik kontrolü açısından daha önceden tanımlanan cep telefonuna bir güvenlik kodu gelir. Bu kod da girildikten sonra istenildiği gibi istenildiği zaman işlem yapılabilir. Elbette cep telefonu numarası ile de sisteme girilmesi mümkündür. Ayrıca kayıt yapılırken Facebook ya da Google kullanıcı adınız ile kayıt yapılma olanağı vardır. Papara hem bireysel olarak hem de kurumsal olarak kullanılabilir. Burada tercih tamamen kullanacak olan kişiye bağlı olan bir durumdur. Sisteme kayıt olduktan sonra her kullanıcıya özel bir Papara kullanıcı kodu vardır. Eğer size para gelecek ise karşı tarafa başka hiçbir bilgi vermenize gerek kalmadan bu numarayı vermeniz yeterlidir. Benzer bir durum kendiniz ister bireysel, ister kurumsal olan işlerinizi de yaparken geçerlidir. İnternet üzerinden sistem kullanılır iken sitede üstte Para Transferi, Para Çek, Para Yatır tuşları vardır. Hangi işlem yapılacak ise o tuşa basılarak ilgili işlem yapılır.
Papara ile para transferi işlemleri, Papara nasıl kullanılır? Papara nedir ne amaçla kullanılır?

Papara Avantajları Nelerdir?

Üstte verilen tüm bu bilgilerden sonra şimdi artık Papara avantajları nelerdir sorusunun yanıtlarını vermek gerekir ise işin özünde öylesine çok faydası var ki say say bitmiyor. Dünyada benzer örneklerinde olduğu gibi en basit ifade ediş biçimi ile kişilerin yerlerinden hiçbir biçimde kalkmadan canları ne zaman isterse tatil özel gün demeden para transferi yapmalarını sağlayan bir uygulama. İnsanlara zamandan ve mekandan bağımsız bir biçimde parasal her türlü işlemi yapmasını sağlıyor. Paparanın önemli avantajlarından bir tanesi eczane alışverişleri oluyor. Her ay Papara ile eczane alışverişinizin 25 TL’si hediye oluyor. 50 liralık bir eczane alışverişi yaptığınızda, 25 TL size Cashcback olarak iade ediliyor. Bu ve benzeri bir çok avantaj sunan Papara Card özellikle gençler arasında oldukça yaygın kullanılıyor. Papara hem tüm bilgisayarlardan hem bilgisayarlar, hem de tablet üzerinden kullanılabiliyor. Bu en büyük avantajlarının başında geliyor. Zaman tamamen kişiye kalıyor. Her türlü fatura ödemesi yine uygulama üzerinden her an yapılabiliyor. İşlem ücreti yok denecek kadar az. Son derece basit ve kolay bir biçimde kullanılabiliyor. Tüm bunların yanı sıra harcadıkça kazandıran bir yapısı da mevcuttur. Bütçenizi tek bir sistem üzerinden yürütmenizi sağlıyor. Sistem üzerinden gönlünüzce alışveriş yapabilme olanağınız da her daim mümkündür. Papara Card sayesinde hesabınızı bilip borçlanma yapmazsınız. Netflix ödemesini de zahmetsizce bu sistem üzerinden yapabilirsiniz.

Papara Kullanırken Dikkatli Olun

Papara bir çok avantajı bizlere sunan, önemli fırsatlarla karşımıza çıkan bir bankacılık uygulaması. Tabi bize kolaylıklar sunan bu uygulama, kötü niyetli kişiler tarafından da kullanılabiliyor. Facebook, Instagram, TikTok gibi sosyal medya platformları üzerinden Papara hesap kiralama vb. başlıklarla başkalarının hesaplarını kiralayabiliyorlar. Bunun dışında kişilerin kimlik bilgileri ile haberleri olmadan papara hesabı açabiliyorlar. Bu tarz işlemler yaparak, hesaplar üzerinden yasa dışı ödeme işlemleri yapılabiliyor. Bu nedenle papara hesabınızı kimseye kiralamamanızı tavsiye ediyoruz. Aksi takdirde, sizin adınıza kayıtlı hesaplar ile işlem yapıldığından, ilerleyen süreçte başınızın ağrıma ihtimali olduğunu unutmamalısınız. Sizin haberiniz olmadan, adınıza papara hesabı açıldığını düşünüyorsanız, Adıma Papara hesabı açılmış başlıklı makaleye göz atabilirsiniz.

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları, Sosyal Medya ile Para Kazanmak

Previous article

Cepbank Para Gönderme İşlemi Nedir? Cebe Havale Nasıl Yapılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bankacılık