Piyasalar

Borsada Para Kazanmanın Püf Noktaları, Borsadan Nasıl Para Kazanırım?

0
borsada kazanan tarafta yer almak
borsada nasıl para kazanılır

Borsada Para Kazanmanın Püf Noktaları

Borsa genel olarak alıcı kişiler ile satıcı kişilerin işlem yaptığı ortak bir platform olarak tanımlandırılabilir. Borsa yatırımcılarının çok büyük bir kısmı borsaya girmeden önce devasa servetler kazanmayı düşünüyor. Birçok yatırımcı borsa hakkında yeterli bilgiye sahip olmadan bu işe girdikleri için sürekli başarısız oluyorlar.

Özellikle yatırıma yeni başlayan kişilerin hem deneyimsiz hem de bilgisiz olduğu için piyasada sürekli para kaybediyorlar. Peki borsada nasıl para kazanılır? Borsayı günlük analiz ederek nasıl gelir elde edilinir? Borsada para kazanmanın püf noktalarını sizler için sıralayalım.

  • Analiz Yapın: Tüm borsa piyasasında günlük nasıl hareketler oluyor, dünyanın büyük ekonomi kaynakları nasıl açıklamalar yapıyor, borsa neye göre oynuyor, yatırımcılar çoğunlukla hangi yatırım işine giriyolar gibi birçok konu hakkında günlük analizler yapmaya çalışın. Borsada para kazanmak istiyenler kesinlikle analiz yapmalıdır. Hatta analizlerinizi rapor şeklinde kağıtlara da dökebilirsiniz. Tüm para birimlerini gözlemlemeyi unutmayın.
  • Bilgi Sahibi Olun: Öncelikle borsa nedir tam olarak kavrayın, ardından borsanın tüm alt başlıklarını teker teker araştırmaya başlayın. Borsada hangi para birimi neden artar gibi konuları başkalarından dinlemek yerine kendi bilgilerinizle raporlayın. Bu şekilde hem kendi kararlarınızı vermiş olacaksınız hem de deneyimlerinizi güçlendirmiş olacaksınız. Bu arada daha kapsamlı bilgi sahibi olmak için de özel eğitimler alabilirsiniz. İnternet üzerinden borsa eğitim kurslarına kayıt yaptırabilir veyahut direkt özel öğretmen tutarak çok daha profesyonel olarak yatırım işleriyle ilgilenebilirsiniz.
  • Etrafı Dinlemeyin: Başka insanların dediğiyle hareket ederseniz hem yanlış hareket etmiş olursunuz hem de yeterli deneyimi kazanamazsınız. Kendi doğru kararlarınızı verebilmek için kendi gözlemlerinizi yapın. Tüm borsa piyasasına hakim olursanız zaten etrafınızı dinlemenize gerek kalmaz. Kendi günlük analizlerinizi yapın, kendi gözlemlerinizi toparlayın ve kendi kararlarınızı kendiniz verin.
  • Ek Gelir Olarak Düşünmeyin: Asıl mesleğinize ne kadar dikkat gösteriyorsanız borsa işine de o kadar dikkat göstermelisiniz. Günlük borsa gözlemlerinizi düzgün yapamazsanız zaten elinizdeki para eksiye doğru gidecektir. Ciddi ve düzenli şekilde işinize önem gösterin ve gerekenleri yapın. Bu şekilde çok daha iyi paralar kazanabilirsiniz.
  • Psikolojinizi İyileştirin: “Geçen sene dolara parayı bassaydım şimdiye zengin olmuştum.” gibi cümleler kurmak yerine bir miktar paranızı ayırarak yabancı para alırsanız kendiniz için çok daha iyi olacaktır. Hem yapmadığınız şeylerden pişman olmayacaksınız hem de doğru karar vermiş olursunuz. Borsa yatırımcılarının büyük bir kısmı kaç para kazanacağını değil kaybederse ne kadar para kaybedeceğini düşünüyor. Bu şekilde düşünmeyin ve psikolojinizi oldukça iyi tutmaya çalışın.

Bir önceki yazımızda borsada devre kesici kavramını işlemiştik. O yazımıza da göz atmayı ihmal etmeyin.

Devre Kesici Nedir? Borsada Devre Kesici Uygulaması

Previous article

Ziraat Bankası Döviz Hesabı Açma ve Hesap İşletim Ücreti

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Piyasalar