Genel

Kredi Kartını Nakite Çevirmek İstiyorum, Kartı Nakite Çevirme Yolları

0
kartı nakde çevirmenin yolları
kredi kartı nasıl nakite çevrilir

Nakit avans ve taksitli nakit avans gibi pek çok farklı yol kullanılarak kredi kartında yer alan miktar nakde çevrilebilir. Kredi kartlarındaki miktar nakde çevrilmek istendiği zaman genellikle bu özelliğin kredi kartında açık olması gerekmektedir. Peki, kredi kartındaki miktar nasıl nakde çevrilebilir?

Nakit Avans İle Kredi Kartını Nakde Çevirme

Kredi kartında yer alan miktarı nakde çevirmek için izlenmesi gereken yollar oldukça basittir. Öncelikli olarak kredi kartında nakit avans özelliğinin açık olup olmadığının öğrenilmesi gerekir. Bu özelliğe ulaşmak ise mobil uygulamalarda, ATM’lerde ve bankalarda mümkün. Bu özellik açık ise sonrasında ATM üzerinden kredi kartı ile nakit çekmek için şu adımlar izlenebilir:

  • ATM’de kredi kartına şifre ile giriş yapılır.
  • “Nakit Avans” sekmesine basılır.
  • Çekilmek istenen tutar kart içerisinde yer alan bakiyeye göre yazılır.

Bu şekilde kredi kartından nakit çekmek mümkün hale gelir. Ayrıca nakit avans taksitli olacak şekilde de çekilebilir. Bu da aynı adımlar izlenerek yapılır ancak “Taksitli Nakit Avans” seçeneği seçilir. Bu da tıpkı taksitli şekilde alışveriş yapılması gibi düşünülebilir. Bu sayede çekilen tutar taksitlendirilerek kredi kartı ödemesine yansıtılır.

Kuyumcuda Kredi Kartını Nakde Çevirme

Kuyumcuda kredi kartında yer alan miktarı nakde çevirmek de sıklıkla yapılan bir işlemdir. Bu işlemi her yerde yapmak mümkün değildir ancak özellikle de öğrenciler sıklıkla bu işlemi yaptığı için öğrencilerin yoğunlukta olduğu yerlerde kuyumcular bu işlemi yapabilmektedir.

Bu işlemi yapmak için kuyumcuya kredi kartından nakit çekmek istendiği söylenir. Kuyumcu karttan istenilen ve limit olan miktarı çeker ve size nakit şekilde ödeme yapar. Bu yol sırasında kuyumcular komisyon alabilmektedir. Bu nedenle de genellikle nakit avans çekme işlemi sıklıkla uygulanan bir yöntemdir.

Kredi Kartını Nakde Çevirirken Hangi Yol Daha Kolay?

Kuyumculardan altın alarak ya da kredi kartından tutar çektirerek işlem gerçekleştirmek genellikle zordur çünkü her kuyumcu bu işlemi yapmamaktadır. Bu nedenle de aslında kartın nakit avans özelliğini açtırmak en mantıklı olanıdır. Ayrıca kuyumcuda olduğu gibi komisyon ödemek de gerekmez. Bu nedenle de genellikle nakit avans özelliği yaygın olarak kullanılmaktadır.

ATM’ler üzerinden kredi kartı ile nakit çekmek oldukça kolay olacaktır. Bu sayede uğraşmadan birkaç dakika içinde kartta bulunan limit kadar nakit avansın belli bir miktarı kadar nakit avans çekmek de mümkün hale gelecektir. Nakit avans limitinin kartlara göre değişebileceği unutulmamalıdır. Bu her kart ve her limit için farklılık gösterebilir.

Kuyumcuların Çalışma Saatleri, Kuyumcular Kaça Kadar Açık?

Previous article

ABD Seçimleri Piyasaları Nasıl Etkiler? Dolar ve Altın Ne Olur?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel