Piyasalar

Pi Coin Nedir? Pi Coin Ne Zaman Çıkacak? PiCoin Hakkında Bilgiler

0
pi coin nedir
picoin ne zaman çıkıyor, pi coin çıkış tarihi

Yıllar öncesinde Bitcoin ile başlayan kripto paraların macerası, günümüzde büyük bir sistem haline gelirken, yakın süreçte de yatırımcıların ilgisini çeken Pi Coin konusunda araştırmalar yapılmaya başlandı. Her gün binlerce kişinin araştırma yaptığı bu konuda gelişen kripto paralar ile birlikte ilgi çeken yeni bir proje olarak PiCoin, yakın zamanda kripto para piyasasında yer alabilir.

Pi Coin Nedir?

Son dönemlerde internette artan kripto para çeşitleri ve isimleri arasında Pi Coin, çok sık duyulan çeşitlerden biri olarak biliniyor.

Yeni nesil bir kripto para birimi olması ile birlikte bu proje, güçlü bir motto ile adını duyurmayı başardı. Çünkü temel olarak dünyanın en fazla kullanılan platformu olmayı ve üyelerin birbirleri arasında dijital para ile hizmet alabilmesi gereken bir pazar oluşturmayı hedefliyorlar.

Pi Coin projesinin tarihine bakıldığında da 2019 yılında sonbahar mevsiminde Stanford Üniversitesi’ndeki 3 üniversite arkadaşının başlattığı bir kripto para uygulaması olduğundan bahsedilebilir.

Projenin gelişimi sırasında Stellar platformu örnek alınmıştır. Ancak Stellar platformu madencilik faaliyetleri için izin vermemiştir. Ancak geliştiriciler yaptıkları güncellemeler sayesinde Stellar platformu madencilik işlemlerini simüle etmeleri sonucunda işlevsel bir sonuç sağlamayı başarmışlardır.

PiCoin Ne Zaman Çıkacak?

Sanal bir kripto para birimi olarak Pi Coin kripto para biriminin borsalarda listelere girebilmesi açısından önce kendi ana blok zincirine geçiş gerçekleştirmesi gerekmektedir.

Bunun yanında sistemin tüm fonksiyonları bir kopya blok zinciri üzerinde test edilmeli ve bu testler sonrasında da hatasız ve müdahale edilebilecek bir şekilde çalışan bir kripto olarak kendi ana blok zincirine geçmelidir. Ancak bu şekilde Pi Coin kripto para borsalarında listelere dahil olabilir. Bu nedenle güncel durumda Pi Coin kripto para biriminin borsalara ne zaman geçeceği ve kendi ana blok zincirine ne zaman geçiş yapacağı bilinmemektedir.

Pi Network Nedir?

Sistem bugün Bitcoin tarafından yapılan kripto madenciliğinde ki bilgisayar kullanımı yerine cep telefonu üzerinde kripto para madenciliği yapma imkanı sağlamaktadır. Bu açıdan akıllı telefonlarda bir uygulama kurulması gerekmektedir.

Pi Network olarak bilinen bu uygulamayı akıllı telefonlarınıza indirdikten sonra her gün bir defa tıklamanız vasıtasıyla ağ sistemi üzerinden sunulan bu kripto uygulaması sayesinde üye sayısını arttırdığınızda o kadar çok Pi Coin biriktirme imkanı elde edebilirsiniz.

Günümüzde bütün dünyayı sarmış bir durumda olan bu uygulama ile Pi Coin madenciliği yapılırken, her gün binlerce insan Pi Coin kripto para birimlerini biriktirmeye devam etmektedir.

Pi Coin için kullanılan Pi Network sistemine katılmanız açısından da mobil uygulamayı tüm akıllı telefonlarda kolaylıkla indirdikten sonra bir arkadaşınız tarafından verilen referans kodunu kullanarak kayıt olmanız gerekecektir.

Bu konuda uygulamanın telefonda çalışma sistemine bakıldığında ise akıllı telefon madenciliği yapılırken, siz üye olduktan sonra referansınız ile üye olan kişiler de arttıkça her seferinde oluşan yapıyla %25 daha fazla kazma kızı elde edebilirsiniz.

Üstelik kazma işlemlerine başladıktan sonra siz telefonunuzu kapattığınız veya da internet bağlantısını kestiğinizde dahi madencilik çalışması telefonunuzda arka planda devam edecektir.

PiCoin ve diğer kripto para birimleri ile alakalı daha fazla bilgiye KriptoMix sitesinden ulaşabilirsiniz.

7/24 veya 5/24 Döviz Alım Satımı Yapan Bankalar Hangileri?

Previous article

Denizbank Müşteri Temsilcisine Direk Nasıl Bağlanılır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Piyasalar