Asgari ÜcretlerEkonomiGenelHayata Dair

Bahreyn’de Asgari Ücret, Bahreyn İşçi Maaşları

0
Bahreyn'de asgari ücret
bahreyn çalışma şartları

Bahreyn, diğer ülkelere göre her mesleğe daha fazla maaş veren bir ülkedir. Bahreyn’de asgari ücret 800 dolar olarak belirlenmiştir. Eğitimsiz kişiler için maaş fazlasıyla düşük verilmektedir ve iş şartları zorlayıcıdır. Kaçak işçiler yani kayıtsız olarak hizmet sektöründe çalışan kişiler aylık ortalama 200 dolar maaş alabilmektedirler. Kolay şartlar bu kesim için geçerli değildir. Bahreyn’de asgari ücret ne kadar sorusunun yanında diğer sektörlerin de maaşları merak edilmektedir.

Bahreyn Güncel Asgari Ücreti

Bahreyn’de asgari ücret ile lüks yaşam yaşamak zordur. Birikim için gelmeyi düşünenler veya ailesiyle birlikte gelecekler için bu miktar kesinlikle yeterli değildir. Tek başına gelirseniz ve yaşam şartlarınızı biraz düşürürseniz bu ülkede birikim yapıp geri dönebilirsiniz. Kur farkından dolayı bu şartlar cazip gelebilmektedir. Bahreyn’de her işçi farklı maaş almaktadır. Yerli halkın birçoğu varlıklı olduğu için hizmet sektöründe çalışan insanlar genelde yurt dışından gelen göçmenlerden oluşmaktadır.

Bahreyn’de Otomotiv Sektöründe Maaşlar

Asgari ücretle çalışan birçok insan olduğu gibi donanımlı veya üniversite mezunu birçok insan da bulunmaktadır. Bahreyn’de lüks araba tutkunu birçok insan bulunmaktadır, bundan dolayı otomotiv sektörü oldukça canlıdır. Bir fabrikada çalışan mühendis ortalama 3500 dolar alabilmektedir. Bu maaş tecrübesine göre değişiklik gösterebilir. Oto elektrikçi ve araba tamircileri ortalama 1900 dolar maaş almaktadırlar.

Bahreyn’de Sağlık Sektörü Maaşları

Bahreyn’de doktor maaşları 5.000 dolardan başlayıp 30.000 dolara kadar yükselmektedir. Maaş doktorun deneyimine göre değişmektedir. Eczacılar, diyetisyenler ve diş hekimleri ortalama 2000 dolar maaş almaktadırlar.

Bahreyn’de Genel Maaşlar

Bahreyn’de öğretmen maaşları da oldukça merak edilmektedir. Öğretmenler, çevirmenler ve tercümanların bulunduğu bu sektörde maaşlar 1500 dolar ile 2200 dolar arasında değişmektedir. Eğitim sektöründeyseniz ve en az 2 dil biliyorsanız maaşınız çok daha fazla olabilmektedir.

Bahreyn’de bankacı maaşları 2500 dolar ile 4500 dolar arasında değişmektedir. Finans analistleri, kredi memurları, banka görevlileri ve finans danışmanları, bu sektöre dahil olan mesleklerdir. Üniversite mezunu olmadan bu sektörde iş bulmanız imkansızdır. Türkçe’nin yanında en az 1 dil ile bu sektöre giriş yaparsanız maaşınız daha fazla olacaktır.

Bahreyn’de taşıma sektöründe maaşlar oldukça merak konusudur. Uber, taksi, kamyon, tır, otobüs ve servis şoförleri bu ülke içerisinde iş yapabilmektedir. Özellikle özel şoförler oldukça yüksek maaş alma fırsatı yakalarlar. Şoförler sektörlerine göre en az 1500 dolar, en fazla ise 3000 dolar maaş almaktadırlar. Şanslı ve tecrübeli iseniz, özel şoför olma fırsatını yakalayıp çok yüksek maaş alabilirsiniz.

Para Para

Amerika’da Asgari Ücret, Abd’de İşçilerin Maaşları

Previous article

İngiltere’de Asgari Ücret, İngiltere’de Maaşlar

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir