Genel

Ziraat Sim Kart Blokesi Nasıl Kaldırılır? Sim Kart Blokesi Kaldırma

0
ziraat sim kart blokesi kaldırma
ziraat sim kart bloke kaldırma işlemi

Ziraat sim kart blokesi ATM’lerden ya da internet bankacılığı ve mobil bankacılık kanallarından işlem yaparken karşılaşılan bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Genel olarak baktığımızda sim kart bloke işlemi, bankaların herhangi bir güvenlik problemi yaşanmaması adına almış oldukları tedbirlerden birisidir. Özellikle de 4.5G teknolojisine geçiş sonucu değişen sim kartlar ile birlikte bu sorun insanların karşısına çok daha sık bir şekilde çıkmaya başladı. Peki, nedir bu sim kart blokesi?

İnternet bankacılığı ya da mobil bankacılık üzerinden işlem yapmak üzere hesaplarınıza giriş yapmak istediğinizde karşınıza sim kart blokesi uyarısı çıkacaktır. Bu durumda hesaplarınıza giriş yapmanız ziraat sim kart blokesi kaldırma işlemi gerçekleştirilene kadar engellenmiş demektir. Ayrıca sim kart blokesi yalnızca Ziraat bankasında karşınıza çıkacak olan bir durum değildir. Cep numaranızın kayıtlı olduğu bütün bankalarda bu uyarı ile karşılaşırsınız.

Ziraat Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Banka hesabı sim blokesi, telefon numaranızı farklı bir operatöre taşıdığınız zaman ya da çeşitli sebeplerden dolayı sim kartınızı değiştirdiğiniz takdirde karşınıza çıkacak olan bir sorundur. Ziraat sim kart bloke kaldırma işlemleri gayet basit ve hızlı bir şekilde yapılacak işlemlerden oluşmaktadır. Sim kart bloke kaldırma işlemleri hakkında sıkça sorulan sorulardan birisi de blokenin müşteri hizmetleri aracılığı ile kaldırılıp, kaldırılamayacağıdır.

Şu an için sim kart blokesini müşteri hizmetleri ile görüşerek kaldırmanın herhangi bir yolu bulunmamaktadır. Bloke kaldırmak için müşteri hizmetleri ile yapacağınız görüşmeler zaman kaybından başka bir şey getirmeyecektir. Bloke kaldırma işlemleri yalnızca Ziraat ATM’si üzerinden ya da Ziraat bankası şubelerinde şahsen başvuru yapılması ile kaldırılabilmektedir.

ATM’den Sim Kart Bloke Kaldırma İşlemi Nasıl Yapılır?

Ziraat bankası sim kart blokesini kaldırmanın en kolay yolu, işlemleri Ziraat bankası ATM’leri üzerinden yapmak olacaktır. Sim blokesi durumu ile karşı karşıya kaldığınızda, banka ya da kredi kartınızı herhangi bir Ziraat bankası ATM’sine takarak kart şifreniz ile giriş yapmanız gerekecektir. Ardından ATM ekranında gözükecek olan ‘sim kart blokesi’ uyarısını takip ederek oldukça kolay ve hızlı bir şekilde hesabınızdaki blokeyi kaldırabilirsiniz. Karşınıza çıkacak olan yönergeleri takip ederek gerekli tüm işlemleri tamamlayabilirsiniz.

İşlem esnasında ATM sizden cep telefonu numarası gibi bazı kişisel bilgiler isteyecektir. Bu bilgileri eksiksiz ve doğru bir şekilde girdiğiniz takdirde hesabınızdaki sim kart blokesi saniyeler içerisinde kaldırılacak ve dilediğiniz işlemleri yapabilir hale gelecekseniz.

Eğer kartınızı kaybettiyseniz ya da çeşitli sebeplerden dolayı bloke kaldırma işlemini ATM üzerinden yapamadıysanız bloke kaldırmak için yapmanız gereken şey Ziraat bankası şubesine gitmek olacaktır. Bu noktada dikkat edilmesi gereken şey bloke kaldırma işlemi için başvuru yapacak olan kişinin hesap sahibi olması gerekmektedir. Bu işlemler 1. Derece akraba da dahil olmak üzere başka bir kişi tarafından yapılamamaktadır.

Dövizden Para Kazanmak, Döviz Alıp Satarak Para Kazanmak

Previous article

Ölçek Ekonomisi Nedir? Türleri Nelerdir? Yararları ve Zararları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel