Bankacılık

Skrill nedir, Skrill ile Ödeme Nasıl Yapılır?

0
Skrill nedir, Skrill ile Ödeme Nasıl Yapılır
Skrill nedir, Skrill ile Ödeme Nasıl Yapılır

Skrill nedir, Skrill ile Ödeme Nasıl Yapılır? Bu sorular Paypal kapandıktan sonra, özellikle PayPal’ı kullanan birçok kişi tarafından sorulmaya başlandı. Çünkü herkes Skrill’in güvenli olup olmadığını merak ediyordu. Ancak, şirket zaman içinde kendini ispatlamayı başardı.

 

Skrill, dünyanın herhangi bir ülkesine para transferi etmenizi ve Internet üzerinden parasal işlemler yapmanızı sağlayan çevrimiçi bir ödeme şirketidir. İnternet dünyasının en çok kullanılan e-cüzdan seçeneklerinden biridir. 2001 yılında finans sektörüne ilk adımını Moneybookers adı altında attı. 9 yıl boyunca Moneybookers adı altında işlemlerine devam ettikten sonra, 2010 yılında Skrill adıyla yeniden markalaşmaya başladılar.

 

2013 yılına kadar bağımsız bir şirket olarak devam ettikten sonra, finans sektöründeki en büyük şirketlerden biri olan Paysafe Group tarafından satın alındı. 2013 yılından beri Netbanx, Neteller, Paysafe Card, Golo, Paysafe Cash ortak gurupları adı altında e-cüzdanlar finans sektöründe devam etmektedir.

Skrill nedir, Skrill ile Ödeme Nasıl Yapılır

Bugün itibariyle, Londra merkezlidir ancak Avrupa ve ABD’de 30’dan fazla ofisi vardır. Kısacası, Skrill çevrimiçi harcama konusunda çekinceleri olan insanlar için en güvenilir ödeme yöntemlerinden biridir. bNeteller’e benzer şekilde, Skrill komisyon oranları bakımından Neteller’in altına inebilir. Skrill kullanımının bugün bu kadar yaygın olmasının ana nedenlerinden biri, Skrill’in kullanımının son derece kolay olmasıdır. Birkaç tuşa basarak, anında hesabınıza para gönderebilir veya dünyanın her yerine para yatırabilirsiniz.

 

Elbette, herhangi bir sistemde olduğu gibi, para göndermeden veya para yatırmadan önce Skrill üyesi olmanız gerekir. Sisteme abone olmak için önce Skrill web sitesine giriş yapmalısınız. Giriş yaptıktan sonra, ana sayfada ki Başlarken yazan sarı alana tıklayabilir veya sağdaki “Kayıt Ol” düğmesine basabilirsiniz. Sitenin Türkçe versiyonunu kullanıyorsanız, bu tuşlar sırasıyla “Başlarken” ve “Kaydolma” olarak görünecektir. Bu iki tuş ile, hangi dili kullandığınıza bakmaksızın sizi kayıt sayfasına götürür. Burada, para göndermek ve almak için önem taşıyan birkaç bilgiyi girdikten birkaç saniye sonra, özel ücretsiz hesabınızı açacaksınız.

 

Skrill Ödeme Nasıl yapılır?

Kredi kartı bilgilerinizi vererek ikili opsiyon yatırımlarınızı yapmak istemediğinizi varsayalım. Burada Skrill’in ödemelerinizi tamamen güvenli bir sistemle yapabileceğiniz mükemmel bir platform sunuyor. Skrill.com’a gidip yeni bir hesap açıp mevcut banka hesabınızın IBAN numarasına giriş yapın. Sonrasında Skrill hesabınıza istediğiniz kadar para aktarıyorsunuz, hepsi bu.

 

İkili opsiyon yatırımlarınız için kredi kartı bilgileri yerine, Skrill kullanıcı numaranızı verirsiniz ve Skrill hesabınız kadar yatırım yapabilirsiniz. Geliriniz yine Skrill hesabınıza yatırılır. Yatırımınızı Skrill’e verdiğiniz banka hesabına aktardığınızda, paranızda kendi hesabınıza aktarılır. Skrill’den transfer sadece Euro cinsinden yapıldığından, Euro hesabınız olmasa bile bankanız tarafından adınıza yeni bir Euro hesabı açılır. Skrill banka hesabınıza her para yatırdığınızda 5 dolar komisyon alır.

Neteller Nedir, Nasıl Kullanılır

Neteller Nedir, Nasıl Kullanılır

Neteller Nedir, Nasıl Kullanılır?

Previous article

Swift Kodu Nedir? Bankaların Güncel Swift Kodları

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bankacılık