GenelPiyasalar

Kanal İstanbul Hisseleri Hangileri? Kanal İstanbul Hangi Hisseleri Etkiler?

0
kanal istanbul hisseleri hangileri
Kanal İstanbul hisseleri hangileri, Kanal İstanbul projesi hangi hisseleri etkileyecek

Türkiye’de kanal İstanbul projesi bir çok dedikodunun çıkmasına neden oldu. Özellikle proje yapılacak mı yoksa yapılmayacak mı soruları çok fazla soruldu. Geçtiğimiz haftalarda ise yapım aşamasına geçileceği bilgisi verildi. Kanal İstanbul hisseleri içinde nasıl bir avantaj sağlayacak. Hangi hisseler bu adımdan güçlü bir şekilde çıkacak ? İşte Kanal İstanbul projesinin hayata geçmesiyle değerlenmesi beklenen hisseler…

Kanal İstanbul Olursa Hisseleri Nasıl Etkiler ?

Kanal İstanbul projesinin yapılacağı kısa bir süre önce açıklanmıştı. Özellikle projenin başlama aşamasında bölgeye önemli oranda yatırım yapan firmalar var. BIST içerisinde hisse senetleri bulunan bu firmaların önemli yatırımları bulunmaktadır. Kanal İstanbul olursa hisseleri nasıl etkiler ? Yatırım yapan firmaların cirosunu ve değer artışını tetikleyebilir.

Kanal İstanbul hisse senetleri grubunda bölgeye yatırımı olan şirketler projenin hayata geçmesiyle, yukarı giden bir grafiğe sahip olabilir. Özellikle cirolarında artış yaşanması daha fazla yatırım almasını sağlayacaktır. Bunun yanında BIST hissesinde önemli bir değer artışı meydana gelebilir. Özellikle bu yönden bir çok yatırımcının bu hisselere yatırım yaptığı biliniyor.

Bildiğiniz üzere BIST içerisinde bu tarz gelişmeler önemli kar paylarını gündeme getirmektedir. Yatırımcılar burada iyi yükselen hisselerle karlarını artırabilirler. Kanal İstanbul hayata geçtiğinde grupta yer alan hisselerde önemli bir yere gelecektir. Çünkü ciddi oranlarda bölgeye yatırım yapan şirketler bulunmaktadır.

Kanal İstanbul Yapılmazsa Hisseler Nasıl Etkilenir?

Projenin hayata geçmesini bekleyen bazı şirketler yatırımlarını önceden yaptılar. Bölgede yatırımı bulunan şirketler bu yönden çok konuşuldular. Hatta bu yönden bir gelişme nedeniyle BIST üzerinden rağbet gördüler. Her önemli Kanal İstanbul haberi çıktığında belli senetlerinde hareketlenmeler dikkat çekti. Şuanda yatırımcılar Kanal İstanbul sebebiyle önemli oranda bu hisselere sahip oldular. Tüm bu gelişmelerden sonra kanal İstanbul olmazsa neler olur ?

Borsada bu yönden bir değer artışı saptayan şirket varsa bunların kısa sürede yükselişleri aşağı ivme kazanabilir. Yani öncesinde Kanal İstanbul fiyatlaması yapmış olan hisselerde aşağı yönlü hareketler yaşanabilir. Çünkü yatırımcıların bir çoğu bu gelişmeleri gözlemledikten sonra yatırım yapıyorlar. Hızlı hisse senedi satılması piyasada güvensizliğe neden olacaktır. Spekülasyona açık bir alan olması nedeniyle, hisseler değer kaybedebilirler. Bir çok uzmanda bu konu hakkında fikirlerinde bu bilgilere yer verdiler.

Kanal İstanbul hisse senetleri için yatırım yaparken, gelişmelerin dikkatli takip edilmesi gerekiyor. Aksi halde projenin hayata geçmemesi alınan hisselerin düşmesine neden olabilir. Borsada daha önce buna benzer örneklerle karşılaşıldı.

kanal istanbul yapılırsa hangi hisseler etkilenir

Kanal İstanbul yapılırsa hangi hisseleri etkiler Kanal İstanbul hisseleri

Kanal İstanbul Hisse Senetleri Nelerdir ?

Projenin hayata geçtiği andan itibaren bazı hisse senetlerinin hareketlenmesi beklenmektedir. Özellikle proje üzerinde veya yakınında yatırımı bulunan şirketlerin hisselerinin de değerlenmesi beklenir. Yatırımcılar önceden bunu bilmeleri sebebiyle yatırımlarını yaptılar. BIST üzerinde şuanda istikrarlı giden piyasa değeri iyi olan hisseler bulunmaktadır. Kanal İstanbul hisse senetleri nelerdir ?

Kanal İstanbul Hisseleri

  • OYAKC
  • AKCANSA
  • TSGYO
  • IHLGM
  • CIMSA
  • EKGYO
  • HLGYO
  • KLGYO
  • Afyon Çimento
  • Yeşil grubu ( YGYO, YYAPI, KPHOL, YESIL )

Kanal İstanbul projesinde bölgeye yatırım yapan şirketler olarak bilinmektedir. Burada yer alan hisse senetlerinin bazıları iyi giderken, bazıları parlak değildir. Fakat proje hayata geçtikten sonra önemli ciro elde edebilirler. Buda onların BIST değerlerini yükselişe geçirecektir. Ayrıca piyasada yalnız bu sebeple bu hisseleri alanlar bulunmaktadır.

Kanal İstanbul’da yatırımı olmasa dahi GYO şirketlerinin tamamına sıçrayan bir yükseliş dalgası da göz ardı edilmemelidir. Çünkü bu tarz sektörel hareketlerde, benzer sektörlerde yer alan hisse senetlerinin bir kısmında sert yükselişlerin oluşması, aynı sektördeki diğer hisselerinde değer kazanmasına neden olabilmektedir.

Elbette Trend eğilimi göstermeleri gereken bir algı oluşuyor. Fakat bunların tamamen olumlu yönden etkileneceği konusunda net bir veri yok. Bu nedenle yatırımlar yapılırken, dikkat edilmesi ve akılcı davranılması gerekmektedir. Piyasada bu konuda BIST uzmanlarının tavsiyeleri ve görüşleri değerlendirilmelidir.

Son yapılan araştırmaya göre kanal İstanbul hisse senetleri projeye önemli oranda destek oldular. Bunun karşılığını hem burada elde edecekleri kar ve BIST üzerinden yükselişleri bekleniyor. Fakat projenin 5 yıl bir yapım süreci olduğu unutulmamalıdır. Çünkü bu tarz hisselerde yükseliş beklentisi hızlı süreler içerisinde gerçekleşmez. Büyük yatırımcılar ufak yüzdelerle iyi değişimler alsa da, küçük yatırımcıları çok fazla etkilemez.

Tüm bu konulara bakıldığında yine de olması halinde önemli bir değişim beklenir. Sizlerde BIST yatırımlarınızda bu veriler ışığında yatırım yapabilirsiniz. Fakat piyasa hareketliliğine ve projenin yapım gelişmeleri takip edilmelidir. Aksi halde projenin hayata geçmemesi ve olumsuz gelişmeler bu şirketleri etkileyecektir. Bu nedenle yatırımlarda kayıplar ve kötü sonuçların görülmesi şaşırtıcı olmayacaktır. Kanal İstanbul hisse senetleri sorularınızı önemli oranda yanıtladık. Yorum alanından konu hakkında görüşlerinizi iletebilirsiniz…

Türkiye’de Algoritmik Trade Nasıl Yapılır 2021

Previous article

Sosyal Medyadan Para Kazanma Yolları, Sosyal Medya ile Para Kazanmak

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel