Genelİş Hayatı

Instagram’dan Para Kazanma Yolları, 12 Etkili Yöntem Güncel 2021

0
Instagram ile para kazanmak
Instagram ile para kazanmak

İlk çıktığında instagram sadece fotoğraf ve kısa videolar paylaşılabilen bir platformdu. Zamanla hem kullanıcı sayısı arttı hem de oldukça popüler bir uygulama haline geldi. Sonradan eklenen birçok özellik sayesinde instagram, para kazanmak isteyenlerin kazanç kapısı haline geldi.

12 Etkili Yöntemle Instagram’dan Para Kazanma

İnstagram 7’den 70’e her yaş grubunun kullandığı bir uygulama oldu. İnstagram’dan para kazanan birçok insan duymuşunuzdur. Sizlerde 12 etkili yöntemle instagram’dan para kazanma şansını yakalayabilirsiniz. Yazımızda bu yöntemleri sizlerle paylaşacağız.

Markalar ile Ortaklık Yapmak

İşletme ve markalarla ortalık yaparak para kazanabilirsiniz. Size verilen link ile her gelen müşteri veya ziyaretçi için komisyon kazanabilirsiniz. İnstagram gönderiler içerisinde link paylaşımına izin vermemektedir. Bu işinizi biraz zorlaştırsa da ortaklık yaptığınız markanın linkini biyografinizde paylaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra fotoğraf ya da metinler kullanarak promosyon kodları kullanmak işinizi kolaylaştıracaktır. Yine marka linklerinin yer aldığı bloğunuza ziyaretçileri yönlendirerek link paylaşımı yapabilirsiniz.

Serbest Hizmetler Sunarak Çalışmak

Mesai saatleri tabiri artık eskide kaldı diyebiliriz. Firmalar ve işletmelerde artık serbest zaman sunarak çevrimiçi ortamlarda çalışma imkânı sunuyor. Sizlerde kendi yeteneklerinize göre size ihtiyaç duyan firmalar ile anlaşarak çalışabilirsiniz. Birçok sektör yazı yazma, web sitesi geliştirme, video düzenleme gibi freelance desteği sağlamaktadır. Sizde kendinizi geliştirerek büyüyebilir, instagram üzerinden kazanç elde edebilirsiniz.

Kendi Blogunuzu Kurun

İlk olarak kendinize bir blog sayfası açarak işe başlayabilirsiniz. Tabi sayfanızda ne kadar takipçi ve etkileşim olursa o kadar iyi olur. İçerik olarak da yine kendi yetenekli olduğunuz alanda paylaşımlar yapabilirsiniz. Örneğin; yazarlık yeteneğiniz varsa sayfanızda günlük kısa hikayeler paylaşabilirsiniz. Kitap okumayı seviyorsanız kitaplarla ilgili bir blog kurabilirsiniz. Gezmeyi seviyorsanız gittiğiniz yerleri bloğunuzda paylaşabilirsiniz. Yemek yapmayı seviyorsanız günlük yemek tarifleri paylaşabilirsiniz. Blogunuzun konsepti tamamen zevkinize kalmış. Ancak unutmayın sayfanızı ihmal etmemeli belirli aralıklarla mutlaka paylaşım yapmalısınız.

Ürünlerinizi Satarak Para Kazanın

Diyelim bir giyim mağazanız var. Giyim mağazanızda bulunan ürünlerin resimlerini çekerek instagram üzerinden alıcılar ile buluşturabilirsiniz. İnstagram kullanıcı sayısı oldukça fazla olan bir uygulama olduğu için alıcı bulmak zor olmayacaktır. Ürünlerinizin üzerinde kampanyalar yaparak daha çok müşteri çekebilirsiniz.

Diğer sayfalar ile anlaşarak sayfanızın reklamını yapmak takipçi sayınızı artıracaktır. Bu işi yaparken ne kadar dürüst olursanız satış oranlarınızda bu yönden olumlu etkilenecektir. Ürünlerinizi Instagram’dan satarak para kazanmak oldukça kolay olacaktır.

Sponsorluk ve Reklam Anlaşmaları Yaparak Para Kazanın

Sponsorluk anlaşmaları yapmak gelir elde etme yöntemlerinden biridir. Anlaşma yapmış olduğunuz sayfanın reklamını yapmak gelir elde etmenizi sağlar. Bu alanda kendinizi gösterirseniz büyük sayfalar bile size reklam ve sponsorluk teklifi yapabilir. Tabi sizin de geniş bir takipçi sayısına ihtiyacınız vardır. Yalnız reklam alırken takipçilerinizi kaçırmamaya özen göstermelisiniz. Sayfanızda sürekli reklam paylaşırsanız takipçileriniz sıkılıp takibi bırakabilirler.

İnstagram’da Popüler Olun

İnstagram’da popüler olmak için birilerini taklit etmenize gerek yoktur. Kendi kişiliğinizi yansıtan içerikler üreterek popüler olabilirsiniz. Eğlenceli videolar çekerek takipçi sayınızı artırabilir ve para kazanmaya başlayabilirsiniz. İçerik tamamen sizin ilgi alanlarınıza ve yeteneklerinize bağlıdır.

Fotoğraf Satarak Para Kazanın

Bir fotoğrafçı olmasanız ile etkileyici fotoğraflar çekebiliyorsanız İnstagram’dan para kazanabilirsiniz. Yine takipçi sayısı bu konuda önemli bir etkendir. Çünkü bu sayede çektiğiniz fotoğrafları daha çok kişi görmüş olacak.

Ofislerde ya da evlerken kullanmak için fotoğraflar çekebilir, işletmeler için fotoğraflar çekip satabilirsiniz. Önemli olan reklamınızı iyi yapıp kendinizi tanıtmaktır.

Kendi yaptığınız ürünleri satın

Diyelim ki el sanatları ile uğraşmayı seviyorsunuz ve bu alanda estetik çalışmalar yapıyorsunuz. Hemen kendinize bir sayfa açarak bu çalışmaları takipçilerinizle buluşturabilirsiniz. Kara kalem çalışmaları yapıyorsanız, siparişe göre çizim yaparak satış yapabilir ve para kazanabilirsiniz. Bu iş için bir instagram sayfası açarak takipçi kazanmalısınız. Bunun yanı sıra var olan sayfalarla da anlaşarak birlikte çalışabilirsiniz. Sayfanızı tanıtmayı ve reklam yapmayı unutmayın.

Ücretli Ürün İnceleyin

Takipçileriniz hangi makyaj malzemesini kullandığınızı merak mı ediyor. Çekim yaparken hangi ekipmanları kullandığınızı mı soruyor. İşte tam bu arada ücretli ürün incelemek sizin için bir ek gelir kaynağı olabilir. Takipçilerinizle ürünün özelliklerini inceleyerek kazanç sağlayın.

Pazarlama Hizmetleri Sunun

İnstagram pazarlama danışmanı olarak işe yeni başlayanlar için yol gösterici olabilirsiniz. Bu işe küçük yerel işletmelerle başlayıp kendinizi geliştirin. Bu işi serbest zamanlı çalışarak da yapabilirsiniz. Ardından kendinizi geliştirerek profesyonelleşin ve kazanç sağlayın.

İnstagram Filtreleri Tasarlayın

İnstagram hikâye özelliği günde milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılıyor. Hikâye paylaşımı yaparken de filtreleri oldukça sık kullanıyor. Sizlerde bu işte uzmansanız eğer, yaratıcı filtreler tasarlayabilirsiniz ve İnstagram’dan para kazanabilirsiniz.

İnternet Tabanlı Seminerlerin Tanıtımını Yapın

Ürün satmanın en iyi yollarından biri internet tabanlı seminerler yapmaktır. Çünkü tanıtıma dönüş oranı mail ile pazarlamadan daha yüksek ve etkilidir. Bu yolla daha çok katılımcıya ulaşılır. İnternet tabanlı seminer tanıtımı için 15 saniyelik videolar hazırlayın ve gelir elde edin.

Sosyal medya platformlarından para kazanmak giderek kolaylaşmakta. Son olarak Twitch yayın platformu da oyun oynayan kullanıcılar veya farklı şeyler yapan yayıncılar için bir kazanç kapısı haline gelmiş durumda. Twicth ile nasıl para kazanılır başlığından detayları öürenebilirsiniz.

Twitch İle Oyun Oynayarak Para Kazanılır mı?

Previous article

Nasıl Para Kazanabilirim Diyenlere 14 Fikir, Para Kazanma Fikirleri

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel