Ekonomi

Banka Kredisi Devredilir Mi, Nasıl Devredilir ?

0
banka-kredisi-devredilir-mi
banka-kredisi-devredilir-mi

Bankalardan kredi çeken kişiler, hem ödemeyediklerinde hem de kredi çektiği şeyi sattıklarında banka kredisi devredilir mi sorusunu sormaktadırlar. Daha sonra banka kredisi nasıl devredilir araştırması yapan kişiler, bu konunun tamamen banka inisiyatifinde olduğunu görürler.

Banka Kredisi Devredilir Mi ?

Bu konuya 2 farklı pencereden bakmak gerekmektedir. Bu noktada konut kredisi devredilebilir mi ve taşıt kredisi devredilebilir mi soruları sorulmaktadır. İki kredinin de devredilmesi mümkündür.

Banka Kredisi Nasıl Devredilir ?

Kredi devir işlemleri için hem kredi sahibi hem de devralacak kişi, bankanın yolunu tutmalıdırlar. Bankanın inisiyatifinde olan bu durum, gerekli şartların sağlanması durumunda oldukça  kolaydır. Krediyi devralacak kişinin kredi notu yüksekse ve mali gücü yeterliyse, kredi devir işlemi gerçekleştirilebilmektedir. Bankanın dikkat ettiği ve değerlendirdiği konular, bunlardır. Devir eden kişinin bu konuyla herhangi bir ilgisi bulunmamaktadır. Şartların sağlanması durumunda %70-80 oranında bankadan onay alınabilmektedir.

banka-kredisi-nasil-devredilir

banka-kredisi-nasil-devredilir

Bankalar bu durumda katı davranabilmekte ve kredi devir işlemi gerçekleştirememektedir. Bu durum her banka için geçerli olmasa da bazı bankalar, bu konuda oldukça  katıdırlar. Kredi devir işlemi yapılamadığı için yapılması gereken ilk şey; ihtiyaç kredisi çekmektir. İhtiyaç kredisi ile mevcut kredi borcunu kapatabilir ve bu şekilde devir almış olabilirsiniz. Bunun dışında kullanabileceğiniz bir yöntem daha vardır. Bu da; krediyi başka bankaya tanışmaktır. Kredi taşıma işleminde daha uygun faiz ile karşılaşabilir ve kredi devir başvurusunu taşıdığınız bankada tekrar yapabilirsiniz. Bu sayede banka kredisi nasıl nasıl devredilir sorusuna yanıt vermiş olduk.

Krediyi taşımadan önce taşıyacağınız banka ile devir işlemini görüşmeniz daha doğru olacaktır. Bu sayede devirin yapılıp yapılamaycağını öğrenir ve ona göre taşıma yapabilir ya da yapmayabilirsiniz. Prosedür ile ilgili bilgi almak için bankalari ile mutlaka görüşün. Bankalar, bu konuda çok farklı davranabilmektedirler.

En Karlı İş Fikirleri 2020 (Güncel) yazımızı kaçırmadan okuyun!

En Karlı İş Fikirleri 2020 (Güncel)

Previous article

Evden Para Kazanma, Evden Nasıl Para Kazanabilirim?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi