Genel

İnternetten Ne İş Yapabilirim Diyenlere, 5 Yeni İş Fikri

0
internetten para kazanılabilecek işler
internetten ne iş yapabilirim? İnternette hangi iş tutar?

Günümüzde herkes internetten para kazanmanın peşinde. Sıradan işlere göre sürekli olarak getiri sağlama şansı bulunan ve bir noktadan sonra siz uyurken de para kazandıran mecra olan internet, pek çok insanın iştahını kabartıyor. Durum böyle olunca da internetten yapılabilecek iş fikirleri, günden güne daha fazla aranmaya başladı. Peki, hayatımıza girdiğinden beri ticareti, satışı, giyimi, sağlığı ve alışverişi etkileyen internette neler satılabilir? İşte detaylar…

İnternette Ne İş Yapılır?

İnternette yapılabilecek iş fikirleri adına 5 farklı kriter oluşturduk ve bu kriterlere uyum sağlayan 5 farklı iş kolu tespit ettik. Uygun gördüğümüz 5 kriterden ilki, genel olarak herkesin sermayesinin bir olma şansı bulunmadığından, sermayesizlik kriteriydi. Tüm kriterleri sıralayacak olursak;

  • Sermaye ihtiyacı olmadan iş yapmak
  • İnternetten yapılabilen bir iş olmak
  • Alım satım yapmaya ya da düzenli gelir sağlamaya uygun olmak
  • Kurumsal ya da freelancer olarak çalışabilmek
  • Herkesin yapabileceği bir iş olmak

Beş temel faktörü bir araya getirdiğimize göre, artık bu işleri öğrenmeye başlayabiliriz.

İnternette İçerik Editörlüğü

İnternetten yapılabilecek iş fikirleri arıyorsanız, doğru yerdesiniz! İnternet başlı başına içerikler ile kaplı bir gezegen. Bu gezegende dikkat çeken noktalar ise manzarası hoş, görselleri güzel ve elbette ki okunaklı içeriklerin yer aldığı siteler. İşte bu nedenle internette içerik editörlüğü mesleği oldukça önemli. Genel anlamda bir zaman sonrasında ortaya çıkan editörlük ihtiyacını karşılayabileceğiniz pek çok blog sitesi ya da paylaşım sitesi olmasına karşın, mesleği sosyal medyada da sürdürebileceğinizi unutmayın.

İnternette Köşe Yazarlığı

İnternette sermaye ihtiyacı olmadan bir iş yapmak istiyorsanız, temelde eğitim düzeyinizden ziyade, bilgi ve paylaşımınızın oldukça önemli olduğu yegâne iş kolu, köşe yazarlığıdır. Bir konuda uzman eğitimine sahipseniz ve bu konuda sürekli olarak kreatif fikirler oluşturabiliyorsanız, internette köşe yazarlığı yaparak, internetten yapılabilecek iş fikirleri içerisinden birini kaptınız demektir. Düzenli olarak yazı yazmak ve para kazanmak için farklı mecraları da deneyerek, günün birinde bu mesleği tam anlamı ile icra edebilirsiniz.

İnternette Toptan Ticaret

İnternette toptan ticaret yapılması, sermayesizlik kriterini biraz esnetiyor. Zira çok az da olsa bir sermayeniz varsa, bunu da göz ardı etmeden değerlendirmek istedik. İnternetten yapılabilecek iş fikirleri arasında yer alan online toptan ürün alım ve satımı, cebinizi doldurmak için birikmiş kaftan. Eğer yakınlarda bir yerde bir üreticiden toptan ve uygun fiyatlı ürünler bulabiliyorsanız ya da bunun için doğru yer hakkında fikriniz varsa, mümkün olan dip fiyattan bu ürünleri toptan olarak alabilir, isteğe bağlı toptan olarak ya da perakende olarak satabilirsiniz. Bu da size internet üzerinden güzel paralar kazandırabilir.

E-Ticaret Yöneticiliği

E-Ticaret sitelerinin yoğunluğu gün geçtikçe artarken, internet alışveriş hacmi dünyada rekorlar kırıyor. Gerçek anlamda bir ticari yöneticilik geçmişiniz ve pazarlama yeteneğiniz varsa, tüm bunların kompozisyonunu oluşturarak internete sıçrama vaktiniz geldi demektir. Genel fikirlerinizi sunabileceğiniz, söylediklerinize önem vererek gelişmeyi arzu eden bir e-ticaret sitesine yönetici olarak, gün içerisinde sitenin koordinasyonu ve yönetimi için çalışabilir, internete bağlı bir iş kolunda, internet kaynaklı para kazanabilirsiniz.

İçerik Üreticisi veya Influencer Olmak

İnternetten para kazanma düşüncesini doğuran temel faktörlerden biri Influencer olarak sosyal medyada ya da içerik üreticisi olarak Youtube, Twitch gibi video paylaşım sitelerinde bulunmaktır. Bunu çok iyi başaran ve milyarlarca izlenme almak sureti ile para kazanan pek çok insan, an itibari ile bu mesleği yapıyor. İnternetten yapılabilecek iş fikirleri arasında olmazsa olmaz içerik üreticisi veya influencer olmak, bu konuda mutlak suretle yer almalıydı. Düşünsenize, neden onlardan biri de siz olmayasınız?

Farklı iş fikirlerini sizlerle paylaşarak ufkunuzu genişletmeyi amaçlıyoruz. Bir başka yazımızda tutması muhtemel iş fikirlerini paylaşmıştık. Dilerseniz o konumuza da göz atabilirsiniz.

Çok Para Kazanılabilecek Meslekler

Previous article

Ücretsiz Forex Eğitimleri ile Kendinizi Geliştirin

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel