Genel

Binance’da İşlem Nasıl Yapılır? Binance Komisyon Oranları Ne?

0
binance hesap açma islemi ve komisyon oranları
binance hesap açma islemi ve komisyon oranları

Son zamanlarda adını sıkça duyduğumuz Binance şu an dünyanın en büyük kripto para alım ve satım yeridir. Peki, Binance’da alım satım işlemleri nasıl yapılır? Binance borsasına yatırım nasıl yapılır? Binance’da alım satım işlemleri ve daha fazlasına yazımızda ulaşabilirsiniz.

Binance Kripto Para Borsası

Binance’de nasıl işlem yapılır sorusunun cevabına geçmeden önce Binance’nin ne olduğunu kısaca özet geçelim. Binance kripto paraların alım satımının yapıldığı altcoin’lerin fazlalığı ve bu fazlalıkların çeşitliliği ile öne çıkan bir platformdur.

Dünyanın en büyük borsası olarak kabul edilen kripto para borsası Binance, işlem hacmi her geçen gün artmaya devam ediyor. Peki Türk yatırımcılar buradan nasıl hesap açabilir? Binance’da kripto para alım-satım işlemleri nasıl yapılır? Gelin birlikte bu detayları inceleyelim.

Binance’de Üzerinden İşlem Yapma Aşamaları

Binance’de işlem yapabilmeniz için ilk olarak hesap açmanız gerekiyor. Daha sonra ise para yatırma ve çekme işlemlerine geçmeniz lazım. Bu nedenle Binance’da işlem yapmanın ilk aşaması hesap açmaktır.

Binance Hesap Açma İşlemi

Eğer Binance’de hesap açmak istiyorsanız ve hesabınız yoksa Binance’nin kendi sayfasına giriş yapın. Giriş yaptıktan sonra hesap aç kısmından adımları takip ederek hesap açma işleminizi tamamlayın. Hesap açtığınız zaman doğrulama yapmayı sakın unutmayın. Ki zaten siz doğrulama yapmasanız bile doğrulama yapmanız için bir uyarı gelir.

Binance Hesabında Para Yatırma İşlemi

Hesap oluşturduktan sonra her hangi bir kripto para birimi almanız için para yatırmanız şarttır. Binance’ye para yatırmak için iki seçenek karşınıza çıkar. Bunlar;
Kredi kartı ile Binance hesabına para yatırma

 • Binance TR uygulaması ile Binance hesabına para yatırma
 • Kredi Kartı İle Binance Para Yatırma

Eğer ki hesabınıza kredi kartı ile para yatırma işlemi yapacaksanız Binance’nin sol üst tarafında Kripto al butonuna basın. Butondan kredi kartı seçeneğini seçin. Kredi kartı seçeneğine bastıktan sonra karşınıza çıkan sayfada kredi kartından ne kadar alınacağını yazın.

Kredi kartından çekeceğiniz miktarı yazdıktan sonra almayı düşündüğünüz kripto parayı coin kısmından seçin. Seçtikten sonra al seçeneğine basınız. Al seçeneğine bastıktan sonra ödeme seçenekleri karşınıza çıkacak ve otomatik olarak 3D güvenlik doğrulama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bütün adımları sorunsuz geçtikten sonra ödeme işlemi tamamlanmış olacak.

Binance TR Uygulaması İle Para Yatırma

Bundan kısa bir süre önce Binance’de işlem yapmak ve para yatırmak için Papara hesabı da kullanılabiliyordu.

Papara üzerinden hesaba Türk Lirası yüklenilip daha sonrasında hesaba yatırılan para bir kripto paraya dönüştürülebiliyordu. Bu sayede Papara ile kripto para alınıyordu. Fakat yeni bir düzenleme geldi bu düzenleme ile beraber artık Türkiye’de Binance hesabına para yatırma işlemi sadece kredi kartı ve bir banka hesabı ile oluyor. Yani bankalar dışında para yatırma işlemi yapılamıyor ve Papara hesabı ile de para yatırma işlemi yapılamıyor. Durum böyle olunca Türk kullanıcıların Binance hesabına TL yüklemesinin kolaylaşması için Binance TR uygulaması geliştirilerek Ziraat Bankası ve Vakıfbank ile anlaşma yaptı.

Binance TR uygulamasının yanlış bilinen bir yanı şudur; Binance TR kripto paraların alımının, satımının yapılabileceği bir uygulama değildir. Binance TR uygulaması ile sadece belli başlı belirlenmiş kripto paraların takas yöntemi ve para çekme işlemi için kullanılır. Binance TR uygulamasından işlem yapmanızın yolu Binance Global hesabınızın olmasıdır. Binance Global hesabınız var ise Binance TR uygulamasını indirip işlem yapabilirsiniz

Binance Komisyon Oranları

10 Aralık 2020 tarihinden itibaren geçerli olan Binance komisyon oranları şöyledir;

VIP yazan kısımlar seviye 30g işlem hacmi yani BTC ve / veya kısımları BNB bakiyesi. Yüzdeli kısımlar piyasa alıcı ve piyasa yapıcı kısımlarıdır.

 • VIP 0 < 50 BTC veya 0 BNB için komisyon oranı 0,1000% / 0,1000%
 • VIP 1 ≥ 50 BTC ve 50 BNB için komisyon oranı 0,0900% / 0,1000%
 • VIP 2 ≥ 500 BTC ve 200 BNB için komisyon oranı 0,0800% / 0,1000%
 • VIP 3 ≥ 1500 BTC ve 500 BNB için komisyon oranı 0,0700% / 0,1000%
 • VIP 4 ≥ 4500 BTC ve 1000 BNB için komisyon oranı 0,0700% / 0,0900%
 • VIP 5 ≥ 10000 BTC ve 2000 BNB için komisyon oranı 0,0600% / 0,0800%
 • VIP 6 ≥ 20000 BTC ve 3500 BNB için komisyon oranı 0,0500% / 0,0700%
 • VIP 7 ≥ 40000 BTC ve 6000 BNB için komisyon oranı 0,0400% / 0,0600%
 • VIP 8 ≥ 80000 BTC ve 9000 BNB için komisyon oranı 0,0300% / 0,0500%
 • VIP 9 ≥ 150000 BTC ve 11000 için komisyon oranı BNB 0,0200% / 0,0400%

Az Parayla En İyi Yatırım Nasıl Yapılır? Neye Yatırım Yapılır?

Previous article

Forexte Kaybettiğim Parayı Geri Alabilir miyim? Nasıl Geri Alınır?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel