Genel

Kuveyt Yaşam Şartları ve İş Fırsatları Hakkında Bilgiler

0
Kuveyt Yaşam Şartları ve İş Fırsatları Hakkında Bilgiler

 

Yer altı kaynaklarının oldukça zengin olduğu bu bölgede pek çok farklı iş kolu için farklı iş imkanları mevcuttur. Yaşam şartlarının her geçen gün daha iyiye gittiği Kuveyt, gelişmeye devam eden ekonomisi ile pek çok farklı işte imkanlar sağlar ve kazanmaya giden yolda iş kuracaklar için dahi iyi bir yol gösterici konumundadır.

Küveyt, İnşaat sektörü ve sanayi sektöründe farklı iş imkanlarının her geçen gün yeniden doğuyor olması, bu bölgeye çalışmaya ve yaşamaya gelecekler için büyük bir ekstra özelliktir. Gelişmeye devam eden ülkelerde inşaat sektöründe açıklar bulunur. Bu açıklar kapatıldıkça ülke de gelişmeye devam eder ve en sonunda gelişimini tamamlayarak farklı sektörlerin üstün gelmesini sağlar. Kuveyt henüz gelişimi devam eden bir ülke olmasından dolayı inşaat sektöründe farklı pozisyonlarda pek çok işçi açığı mevcuttur. Buraya gelip çalışmak isteyenlerin özellikle de sanayi ve inşaat sektörlerini tercih etmesi önerilir çünkü devamlı olarak bu işlerde uygun bir yer edinmek mümkündür.

Kuveyt’te Yaşam Şartları

Her geçen gün daha da iyiye giden Kuveyt’te yaşam şartları iyileşmesi ve ülke ekonomisinin gelişmekte oluşu, özellikle de iş sahiplerini ve halkı sevindirir ve dışarıdan gelecek işçilere de ülkenin açık olmasını sağlar.

Sosyal anlamda diğer Arap ülkelerine göre daha az baskıcıdır. Kadınların başörtü kullanması zorunlu değildir, oruç tutmayanlar için herhangi bir baskı yoktur. Alkol satışı olmayan bu ülkede Amerikan kültürü de bir miktar ağır basar ve ülkeye dışarıdan gelen yabancı işçiler ya da ülke sakinleri Amerikan kültürüne özgü mekanlarda daha fazla zaman geçirir. Halkın çoğunluğu alışveriş merkezlerinde zaman geçirir ve sokak kültürü pek hakim değildir.

Kuveyt’te İş Fırsatları ve Harcamalar

Kuveyt iş fırsatları her sektörde yoğun olduğu bu ülkede iş arayarak vakit kaybetmek pek mümkün değildir. Maaşların giderler ile kaliteli şekilde dengelenmiyor oluşu ve fazla kazanılsa da fazla harcamanın gerekmesi gibi etkenler göz önüne alındığında, alınacak olan ücretlerin miktarının yüksek olsa da yeterli olmayabileceğini görüyoruz.

1000 dolara stüdyo daire kiralanabilen ve genel maaşlarında 2000 ila 3000 dolar arası olduğu bu ülkede gelirlerin çok oluşu, giderlerin de yüksek maliyetli olmasına sebep oluyor. Türkiye’den gidecek olanların iş sahibi olmadan önce çok yüksek masraflarda bulunabileceklerini bilmesi gerekir. Aksi takdirde bu ülkede geçim bir miktar zor hale gelebilir.

Aşçı, tezgahtar, kuaför, şoför ve benzeri pek çok işte yer edinmek hatta bu sektörlerde iş kurmak dahi mümkündür. Bunların yanı sıra inşaat ve petrokimya sektörüne olan ilgi, iş imkanlarının da fazla olmasına sebebiyet vermiştir. Ülkenin geçim kaynağının petrokimya sektörü oluşu da bu bölgedeki iş imkanlarını genel anlamda tek bir sektörde yoğunlaştırmıştır.

Kuveyt İşçi Maaşları

En az 1000 dolar edecek bir işe rahatlıkla girmek Kuveyt’te mümkün ancak harcamaların da bu denli yüksek olduğu düşünüldüğü zaman en az 3000 ila 4000 dolar maaş ile rahat ve ortalamanın üzerinde bir yaşam sürmek mümkündür. Genellikle devlet memurları 3000 ila 4000 dolar maaş alan kısımda yer alıyor. Bunun dışında Türkiye’den çalışmak için Kuveyt’e gidecekler ise 1500 ila 2000 dolar maaş ile farklı işlerde kolaylıkla kendine yer edinebiliyor.

2000 dolara yakın kiralar ödemenin ve aylık ev giderlerinin de 1000 doları bulabildiğinin bilgisine sahip olan pek çok çalışan, işlerinde yükselmek için genel anlamda çok çaba sarf etmektedir ve kendi işini kurmayı düşünenler de para biriktirmeyi ön planda tutmaktadır.

Viop Nedir ? Viop’da İşlem Yaparak Nasıl Para Kazanılır ?

Previous article

İnternetten Borsa Yatırımı Nasıl Yapılır ? İnternetten Hisse Senedi Alımı

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Genel