Kredi

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

0
kredi başvurusu nasıl yapılır
kredi başvurusu yapma yolları

Bankalar, günümüzde tüketicilerin yaşamış olduğu nakit para krizinin çözülebileceği en iyi yer olarak gösterilmekte. Gerek borç ödeme, gerekse yatırım ve birikim yapmak isteyen kişiler, sermaye konusundaki eksikliği banka kredileri üzerinden tamamlamaktadır.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Bankalar, konut, araç ya da ihtiyaç kredisi şeklinde 3 farklı tür üzerinden gelen taleplere destek olmaktadır. Yaşadıkları maddi sorunlardan ötürü kredi çekmek isteyen kişiler, kredi başvurusunun nasıl yapıldığı konusunda ufak sorunlar yaşamaktadır. İstediği tutarı çekebilmek, bankalardan geri çevrilmemek için aşağıda belirttiğimiz hususlara dikkat etmeleri gerekmekte.

Nasıl Kredi Alabilirim?

Bankalar, geçmiş yıllarda kredi çeken kişiler ile yaşadığı sorunlar nedeni ile artık çok temkinli davranmaktadır. Kredi almak isteyen bir kişinin en azından 6 ay boyunca sabit bir işte, bir gelire sahip olması gerekmekte. Sabit bir gelire sahip olmak, kredi alımını kolaylaştıran en önemli etkenlerden birisidir.

kredi başvurusu nasıl yapılır

kredi başvurusu yapma yolları

Daha önce bankalar üzerinden almış olduğunuz bir kredi ya da kredi kartına ait ödenmemiş bir borç varsa başvurunuzun olumsuz olarak değerlendirileceğini belirtelim. Özellikle ufak tutarlarda almış olduğunuz kredinin borcunu ödemediyseniz yeni başvuru kesinlikle yapmayınız.

 

Kredi başvuruları sırasında bankalar genellikle müşterilerinin kredi notlarına bakmaktadırlar. Kredi notu, bankacılık işlemleri sırasında bir kişi hakkındaki detayları ayrıntılı olarak gösterdiğinden dolayı düşük kredi notuna sahip bir kişinin başvurusu otomatik olarak reddedilmektedir.

Kredi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Geçmiş yıllarda kredi başvurusu yapılabilecek tek seçeneğin banka şubesi olduğunu biliyorduk. Teknoloji sayesinde dijitalleşen bankalar, birçok kanal üzerinden kredi başvuru alabilmekte. Kredi başvurusunda bulunmak isterseniz başta şubeler olmak üzere internet ve mobil bankacılık sistemleri, SMS ile kredi seçeneklerinden faydalanabilirsiniz.

 

SMS ile kredi, son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir. Bankaların belirttiği numara üzerine mesaj gönderen kişiler, kredi notları uygunsa bir ön onay mesajı alırlar. Kredi almaya uygun kişiler, banka şubelerine davet edilerek bütçelerine uygun krediyi rahatlıkla alabilirler. Düşük kredi notuna sahip kişiler kredi başvurusu yapmadan önce hızlı kredi notu yükseltme taktiklerini deneyebilirler.

 

Eğer kredi başvurunuz onaylanmaz ise muhakkak finansal anlamda üzerinizde bir sorun var demektir. Artık su, internet, elektrik ve doğalgaz faturalarını dahi aksatan kişilerin kredi başvurularının reddedildiği görülmektedir. Yani ummadığınız nedenlerden ötürü kredi başvurularınızda ret yanıtı almanız mümkün olabilmektedir.

Kredi notu düşük olduğu için kredi alamayan kişiler bankalar dışında kredi veren yerler ve kişileri araştırmaktadırlar. Bankalar dışında kredi alabileceğiniz bazı finans kuruluşları vardır. Onun dışında yasal olmayan şekilde senetle kredi alabileceğiniz yerlerde bulunmaktadır.

Kredi Borcu Ödenmezse Ne Olur ?

Previous article

Cep Bank Nedir ? Nasıl Kullanılır ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Kredi