Ekonomi

İnternetten Para Kazanma Yolları

0
internetten para kazanma yolları 2018

Zamanının çoğunu bilgisayar başında geçiripte İnternetten para kazanmak isteyenler için anlatacağımız bu yöntemlerden herhangi birini benimseyerek ve kendinizi bu alanda geliştirerek İnternetten para kazanabilirsiniz. Bu yazımızda size internetten para kazanma yollarını anlatacağız. Bu yöntemler dışında gelişen teknoloji ve internet çağı ile birlikte farklı para kazanma yolları da her geçen gün karşımıza çıkmaktadır. Yani internet aslında sınırsız bir dünyadır ve bu dünyada her zaman farklı para kazanma yolları karşımıza çıkabilmektedir. Gelişen internet teknolojilerine ayak uydurmak internetten para kazanabilmek için oldukça önemlidir.

İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazama yollarından bazılarını bugün sizlerle paylaşacağız. Ayrıca bu konu içerisinde ilerleyen zamanlarda farlı para kazanma yollarını da bulabileceksiniz. İnternetten para kazanmanın farklı yollarını öğrenmek adına sayfamızı takip edebilir, güncellemelerden haberdar olabilirsiniz.

İnternetten para kazanmanın bir çok yolu bulunmaktadır. Bunlar blog açıp reklam yayınlamak, Udemy ve benzeri siteler üzerinden uzmanı olduğunuz konularda ders vermek, Para kazandırabilecek domainleri bulup satmak, Son dönemlerin en popüler mesleği Youtuber olmak, Anket doldurarak para kazanmak gibi bir çok para kazanma yöntemi sıralanabilir.

Blog Açarak İnternetten Para Kazanma

Eğer bir konu üzerine başkalarını eğitecek kadar bilginiz var ise veya benim bilgim yok ama ben araştırarak öğrenirim ve bunu kendi kelimelerimle insanlara aktarabilirim diyorsanız bu interneten para kazanma yolu tam size göre. Örneğin Bilgisayara ve donanıma ilgiliyseniz , güncel bilgisayar sorunları ve karşılaşılan sistemsel problemler üzerine bir blog açabilir , bu blogda yazı yazarak sayfalarınız Google üzerinde görüntülendikten yani indexlendikten sonra hit artışıyla birlikte sitenize reklamlar alarak , tıklama ve görüntülenme başına para kazanabilirsiniz.

Udemy Üzerinden Eğitim Vererek Para Kazanma

İnternetten para kazanma yollarından birisi de yine bildiklerinizi insanlara aktarma amaçlı kurulan Udemy platformu. Bu platform üzerinde uzman olduğunuz konularda kurs verebilir ve kursunuza katılan öğrenci sayısınca , belirlediğiniz fiyat üzerinden para kazanabilirsiniz. Eğer donanımlı biriyseniz ve kurs verecek niteliğe sahipseniz bu yöntemle hatrı sayılır miktarlarda para kazanabilirsiniz.

Domain Alım Satımı Yaparak Para Kazanma

Eğer internet üzerinden para kazanmak adlı yazımızı okuyorsanız , web ortamıyla ilginiz bir dönem olmuştur veya şuan halen devam etmektedir. Domain biliyorsunuz , siteler için kullanılan alan adlarına verilen isimdir.

Peki domain alım satımı yaparak nasıl para kazanılır ? Domain alım satımı web ortamında büyük bir piyasası olan bir sektördür. Domainlere harf sayısına , jenerikliğine ve anlamına göre fiyat biçilir. Sizde internet üzerinden düşecek domainleri yani süresi bitip , yenilenmeyen domainleri satın alarak , tabi ki satın alırken anlamına , niteliğine ve satış yapabileceğiniz domainleri seçerek , bir süre elinizde beklettikten sonra projesi için lazım olan ve uygun olan birisine iyi fiyatlardan satabilirsiniz.

internetten para kazanma yolları 2018

Youtuber Olup İnternetten Para Kazanma

Son zamanların en çok konuşulan mesleği youtuberlık da oldukça kazançlı bir iştir. Hatta tutulan bir youtube kanalına sahip olabilirseniz bir çok meslekde kazanılan paralar youtuberlıktan kazanacağnız paranın yanında çerez parası olarak kalacaktır. Öyle ki youtube üzerinden aylık 50 bin lira civarında para kazanan youtuberlar bulunmaktadır. Dünyada çok daha fazla kazanan youtube kanalları da mevcuttur. Ancak Türkiye’de ortalama tutulan bir youtuber iseniz 30 bin lira üzerinde para kazanabilirsiiz. Ülkemizde asgari ücretin 2000 liranın altında olduğunu düşündüğümüzde çok ciddi miktarlar youtube üzerinden kazanılabilir durumdadır.

Tabi hemen bir youtube hesabı açayım para kazanayım diyerek youtube üzerinden para kazanamıyorsunuz bu amaçla açılan binlerce hesap var youtube da ancak bir çoğu yok olup gitmektedir. Çünkü takipçisi olmayan, izlenmeyen bir youtube kanalının hiç bir getirisi olması beklenemez yani youtube sizden bir gelir elde etmedikçe size bir gelir ödemez. Yaptıklarınız youtube a kazandıracak işler olmalı ki youtube da size para kazandırsın. Bu nedenle youtube kanalında yayınlayacagınız videoların izlenme sayıları  ve izlenme dakikaları çok önemlidir.

Anket Doldurarak Para Kazanma

Yine internetten para kazanma yollarından bir diğeri de anket doldurarak para kazanmadır. Genellikle ek iş olarak cuzi miktarlar kazanmak isteyen kişiler bu yola başvururlar. E mail adreslerinize gelen mailler üzerinden anket doldurarak günlük bir kaç lira kazanmak mümkün olabilmektedir ancak bu şekilde ev geçindirebilecek bir miktar kazamak söz konusu değildir. Anket doldurarak para kazanma yolu daha çok ek gelir elde etmek için kullanılmaktadır.

Bunlar dışında bir çok internetten para kazama yolu bulunmaktadır. Sayfamız internetten para kazanma yollarını sizlere tanıtmaya devam edecektir. En güncel para kazanma yollarını bu konumuz altından takip edebilir ayrıca sizin bildiğiniz internetten para kazanma yollarını da konu altından bizlerle paylaşabilirsiniz.

1 Ons Kaç Gram Altın Eder ? Ons Altın Kaç Gr Ediyor ?

Previous article

Çapraz Kur Nedir ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Ekonomi