BankacılıkKredi

Banka Neden Kredi Kartı Vermiyor, Kredi Kartı Neden Çıkmıyor ?

0
kredi kartı başvurum neden reddedildi
kredi kartı başvurum neden reddedildi, neden kredi kartı çıkmıyor,

Kredi kartı artık hayatlarımızın vazgeçilmezi konumunda bulunuyor. Sunduğu taksit imkanları, ödeme kolaylıkları ve bazen sunduğu indirim, puan gibi ayrıcalıklarla hepimizin gözdesi. Finans piyasasının canlandığı dönemler vardır. Bu dönemlerde ekonomi rahatlar ve alışveriş ihtiyacı da bu oranda artmaya devam eder. Rahat rahat alışveriş yapabilmenin yolu ise herkesin bildiği gibi kredi kartından geçiyor. Bu rahat alışverişin yolu olan kredi kartını da doğal olarak herkes cebinde, cüzdanında istiyor. İstemek güzel şey ancak neden bazılarının cebinde 3-4 kredi varken bazılarının cebinde istemelerine rağmen 1 tane bile olamıyor?

 

Neden kredi kartı alamıyorum?

Kredi kartı başvurusunu herkes artık şubelere bile gidip yorulmaya gerek kalmadan internet üzerinden kolaylıkla yapabilir. Ancak bu herkese kredi kartı dağıtılacağı anlamına gelmiyor. Kredi kartı başvurusu yaparken, o başvuruya uygun yeterli bir maaş bordronuz olduğuna ya da üzerinize kayıtlı taşınır ya da taşınmaz mal varlığı olmasına özen gösterin. Eğer bunlar yoksa kredi kartı almanız hayal olabilir. Çünkü unutulmaması lazım, bankacılık güven işi. Kimse geliriniz ya da herhangi bir güvenceniz yokken sizin cebinize 2000 TL limitli kredi kartını vermek istemez.

 

Bankalar kredi kartı verirken nelere dikkat eder?

Bankaların kredi kartı çıkarttırmak isteyen müşterilerde dikkat ettikleri en önemli husus güvenilebilir bir müşteri olup olmadıklarıdır. Unutmayın ki eğer siz çok yüklü bir miktar borcu ödemezseniz, size o kartın çıkmasını onaylayan görevliler de bu durumdan olumsuz etkileneceklerdir.

 

Öğrenciler kredi kartı alabilir mi?

 

Belki de kredi kartı alamamanızın nedeni budur. Eğer öğrenciyseniz ve düzenli bir maaş bordronuz yoksa bankalar size çok da kredi kartı satma taraftarı olmazlar. 18 yaşını doldurmamış iseniz de bu durum geçerlidir.

 

Kredi notunuzu kontrol ettiniz mi?

 

Kredi notunuz, Kredi Kayıt Bürosu (KBB) tarafından belirlenir. Eğer ödemelerinizi zamanında tıkır tıkır yapıyor, aksatmıyorsanız kredi notunuzla ilgili şüpheye düşmenize gerek yok. Ancak zamanında ödemelerini geciktirdiğiniz ve takibe düşen kredi ya da kredi kartı borcunuz varsa kredi notunuz düşmüş demektir ve bu da otomatik olarak bankaların size kredi kartı vermemeye eğilimli olmasına yol açar. Neden kredi kartı alamadığınıza dair bir çok detayı sizlerle paylaştık. Eğer siz de farklı nedenlerden ötürü kredi kartı başvurunuza red cevabı aldıysanız konu altına yorum olarak nedenini bırakabilirsiniz.

Nasıl Banka Memuru Olunur ? Banka Memurluğu Hakkında Bilgi

Previous article

Kara Liste Kredi Kartı Başvurusuna Engel mi ? Kredi Kartı Alınabilir mi ?

Next article

You may also like

Comments

Leave a reply

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

More in Bankacılık